x
Son Zamanların En Sevilen Kahkül Modelleri!

Son Zamanların En Sevilen Kahkül Modelleri!

15 Ocak 2023

Yıllar içerisinde saç trendleri arasında yer alan saç kesim modelleri her ne kadar değişkenlik gösterse de her zaman yerini koruyan bir saç kesim modeli bulunuyor: kahkül modelleri. Çok uzun yıllardır kadınlar tarafından sevilerek kullanılan kahkül modelleri zamansız görümünü ile her zaman saç trendleri arasında yer almayı başarıyor. Küçük değişikliklerle de olsa her zaman farklı modeller ile karşımıza çıkan ve her sene mutlaka trendler arasında bir kahkül modeli yer alıyor. Seçilen kahkül modeli ise ufacık bir dokunuşla bile bütün saç modelinin görünümü tamamen etkileyebiliyor. Her kadının hayatında en az bir kere denediği kahkül modeli seçiminde ise doğru seçim son derece önemli. Çünkü yüz hatlarına ve saç tipine uygun olarak seçilen kahkül modeli nasıl ki saça bambaşka bir hava veriyor ise yanlış seçimde saçınızda istemediğiniz bir görümüne neden olabilir. 

Saçınızda kahkül modeli denemek istiyorsanız ise son zamanların en sevilen kahkül modelleri arasından sizin için en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Yazımızda ise kahkül modeli seçiminizi kolaylaştırmaya yardımcı olacak son zamanların en sevilen kahkül modelleri hakkında kısa bilgiler vermeye çalışacağız.

Kıvırcık Kahkül

Eğer doğuştan kıvırcık saçlara sahipseniz ya da çeşitli işlemler ile kıvırcık saçlara sahip olduysanız kıvırcık saçlar ile kahkül sahibi olamayacağınızı düşünebilirsiniz. Kıvırcık saçlara sahip birçok kadın kahkül kesiminin kıvırcık saçlarda güzel durmayacağı düşüncesine sahiptir. Ancak aksine kıvırcık saçlarda da doğru kesim ile kıvırcık kahkül kullanımı mümkündür. Hatta son zamanlarda kıvırcık saçlara olan ilginin artması ile kıvırcık kahkül kullananların sayısı artmış ve kıvırcık kahkül son zamanların en sevilen kahkül modelleri arasında yer almıştır. Kıvırcık kahkülün en tarz görünümü için dikkat etmeniz gereken en önemli detay ise doğru saç şekillendirici saç bakım ürününe sahip olmak. Özellikle durulanmayan saç şekillendirici ürünler size son derece yardımcı olacaktır. 

İlginizi çekebilir: Saç Deriniz ile İlgili Bilmeniz Gerekenler!

Perçem Kahkül

Perçem kahkül modelini ilk gördüğünüzde aslında şaşırabilirsiniz. Çünkü birçok kişi aslında perçem ve kahkülün aynı şey olduğunu düşünüyor. Oysaki perçem ve kahkül aslında farklı iki kesim stiline sahip. Kısaca bahsedecek olursak kahkül genellikle alın üzerinde küt görünüme sahip bir saç kesim modeli iken perçem ise saçın her iki yandan asimetrik olarak kesilmesi ile ortaya çıkan bir saç kesim modeli. Perçem kahkül modelinde ise isminden de anlaşılacağı üzere hem kahkül hem de perçem söz konusu. Perçem kahkülde hem alnın üst kısmında kahkül kısmı yer alırken yan kısımlarda ise perçem yer alıyor. Böylece aslında ortaya hem dikkat çekici hem de hareketli bir saç görünümü ortaya çıkıyor. 

Pixie Kahkül

Moda dünyasının en önemli ve en sevilen isimlerinden biri olan Audrey Hepburn ile bir ikon haline gelen pixie kahkül son zamanlarda yine en sevilen kahkül modelleri arasında yer alıyor. Pixie kahkül aslında ismini pixie kesimden alıyor. Kısa saç modellerinden biri olan pixie kesimde pixie görünümü tamamlayan en önemli kısm kahkül kısmı, bu yüzden aslında pixie kahkül tercih ediyorsanız mutlaka pixie saç modellerine de bir göz atmalısınız.

Katlı Kahkül

Son olarak ise son zamanların en sevilen bir diğer kahkül modeli ise katlı kahkül modeli. Kısa ya da uzun fark etmeksizin bütün saç modellerine uyum sağlayan katlı kahkül modeli aslında klasik kahkül modelleri arasında yer alıyor. Ancak son zamanlarda saç trendleri arasında tekrar gündeme gelmiş durumda. Özellikle son zamanların en sevilen doğal dalgalı saç modelleriyle birlikte ortaya şık ve stil sahibi bir görünüm çıkmasına yardımcı oluyor. 

Saça Dair ekibi olarak bu yazımızda kahkül modeli seçiminde kararsız kalanlar için son zamanların en sevilen kahkül modelleri hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Siz de kahkül modeli seçiminiz ile saçınıza yeni bir hava katmak ve saçınızda sağlıklı, canlı, her zamankinden daha parlak bir görünüme sahip olmak istiyorsanız sitemizde yer alan saç bakım ürünlerinden faydalanabilirsiniz!

İlginizi çekebilir: Insight Antioxidant Serisinin en sevilenleri!

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.