x

Saç Boyaları

 Saçların rengini değiştirmek için saç boyaları kullanılır. Saç boyama işlemlerini artık neredeyse her kadın yaptırmaktadır. Saçları bakımlı ve renkli gösteren boyalar farklılık gösterebilir. Saç boyalarının da çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar dört farklı gruba ayrılır.

 1- Kalıcı saç boyaları

 2- Yarı kalıcı saç boyaları

 3- Geçici saç boyaları

 4- Demi saç boyaları

 5- Bitkisel ve organik saç boyaları

Saç boyaları seçerken bitkisel ve organik olmasına özen göstermek gerekir. Çünkü saç boyalarının içinde saça zarar verebilen kimyasal maddeler bulunmaktadır. En çok tercih edilen saç boyası markaları arasında, Phyto, Garnier, Loreal , Wella ve Koleston gelmektedir. Renk tonlarında sarı, karamel, kahverengi ve kumral saç boyası sıkça tercih edilenler arasında yer alır.

 Saç Boyamak İle İlgili Önemli Bilgiler

 1- Hamile olan kadınların kesinlikle saçlarını boyatmaması gerekir. Çünkü saç boyalarının içinde bulunan kimyasal maddeler bebeğe zarar verebilir.

 2- Saçlarınız açık renk ise kaşlarınızı saç renginizin bir ton koyusu ile boyayabilirsiniz. Eğer saçlarınız koyu renk ise bir ton açık rengini kaşlarınıza uygulamak doğru olacaktır.

 3- Saçlarınıza boyayı uygulamadan önce alerjiniz olup olmadığını kontrol edin.

 4- Saç boyama işleminden sonra havuza en az iki hafta girmemeye özen gösterin. Çünkü havuzda bulunan klor saç teline zarar verebilir. Saç renginde değişiklik gösterebilir.

 5- Saçınızı boyadıktan sonra güneşte fazla durmamaya dikkat edin. Çünkü güneş saç rengini soldurabilir.

 

Toplam 22 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.