x

Saç Ekipmanları 

Saç bakım ürünleri, saçın özelliklerini ve kalitesini kontrol etmeye yardımcı olan ürünlerdir. Bu saç ekipmanları için örnek olarak; saç kremi, saç spreyi, saç düzleştirici, kalıcı dalga sağlayan serumlar, şampuanlar, durulamalar, tonikler ve çeşitli bakım yağları örnek verilebilir.

 Tonikler ve Bakım Yağları

Saçların taranmasını ve şekillendirilmesini kolaylaştıran ürünlerdir. Doğrudan saça uygulanabilir veya fırça ve tarak yardımıyla uygulanabilirler. Bu ürünlerin güvenli olması güvenli bileşenlerin dikkatle seçilmesiyle sağlanmaktadır. Buna ek olarak bu ürünlerin güvenli olduğundan emin olmak için kapsamlı testler yapılmaktadır. Bu testlerden bazıları ürünlerin tahriş ediciliği veya alerjik reaksiyonlara sebep olup olmadığını test eder. 

 Şampuanlar

Bu ürünler saçı temizlemeye yönelik ürünlerdir. Şampuanlardan sonra kullanılan kremlerle birlikte saçın yumuşak bir yapıya sahip olması hedeflenmiştir. Bazı formüller aynı cins şampuan ve krem için özel olarak oluşturulmuştur. Tonikler ve bakım yağlarında olduğu gibi bu ürünlere de testler yapılmaktadır. 

 Serumlar ve Spreyler

Bu ürünlerin amacı bukleler yaratılmasını sağlamak veya mevcut bukleleri değiştirmektir. İnsanlar uzun zamanlardır düz saçlara dalga eklemek ile uğraşmaktadırlar. Eski Mısırlılar bunu saçlarını tahta çubuklar etrafına sararak yapmışlardır. Kaplıcalarda çamurla kaplayıp güneşte kurumaya bıraktıktan sonra çamuru temizlemek ise başka bir yöntemdi. Çamurun saçların buklelerini şekillendirmeye yardımcı alkali bir yapısı olduğu varsayılmıştır.

 Saç Düzleştiriciler

 Saçı düz veya bukleleri yumuşatmak için kullanılan ürünlerdir. Kafa derisi ve göz tahrişine neden olma potansiyeli açısından test edilirler.

 

Toplam 1 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.