x

Saç Düzleştiriciler

İlk başlarda profesyonel kuaförlerin kullanımı için ortaya çıkmış olan saç düzleştiriciler şu anda hemen hemen her kadının evinde bulunmaktadır. Peki, saç düzleştiriciyi nasıl kullanmalıyız ve bunun olası zararları nelerdir biraz bunlara bakalım.

 Saç Düzleştirici Nasıl Uygulanmalı?

 Düzleştiriciler asla ve asla nemli ya da ıslak saça uygulanmamalıdır. Aksi takdirde saçınız yanar ve ciddi şekilde zarar görür. Saç düzleştiriciyi kullanırken saçınız kuru, taranmış ve temiz olmalıdır. Bunun yanı sıra bir bölgede düzleştirici uzun süre bekletilmemeli ve ısı ayarı yüz seksen dereceden fazla olmamalıdır. Aynı zamanda saçınızı haftada bir iki kereden fazla düzleştirmek saçınıza zarar vereceği için çok fazla önerilmemektedir.

 Saç Düzleştiriciler Zararlı mıdır?

 Saç düzleştiriciler tabi ki zararlıdır. Saçınızı doğal olmayan bir şekle ısıyla sokmanın elbette ki bir bedeli vardır. Özellikle saçlarınız dalgalı veya kıvırcık ise saçınızı düzleştirirken ona verdiğiniz zarar düz saçlara göre daha fazla olmaktadır ve bu işlemin çok sık yapılmaması tavsiye edilmektedir. Özellikle saçlarınızı uzatmak istiyorsanız mümkün olduğu kadar ısıdan uzak kalmalısınız.

 Peki, Bu Zararlar Nelerdir?

 Saçları sık ve yüksek ısıda düzleştirmek saç uçlarının yıpranmasına, saç derisinde çeşitli sorunların meydana gelmesine ve hatta saçları yakmaya kadar birçok tehlikeli ve saçın doğal yapısını bozan olaya sebebiyet verebilmektedir. Bu yüzden saçlarımızı mümkünse düşük ısılarda ve haftada iki kereyi geçmeyecek şekilde özenli biri biçimde düzleştirmeye dikkat etmeliyiz.

 

 

Toplam 2 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.