x

Tarak Ve Fırçalar

 Kıllar, teller veya diğer filamanlarla oluşturulan ortak bir araçtır. Çoğu zaman filamanların, kullanım sırasında fırçanın kavrama tipine bağlı olarak, paralel veya dikey yönde tutturulduğu bir saptan oluşmaktadır. Hem sap hem de kılların veya filamanların malzemesi aşındırıcı kimyasallara, ısı veya aşınmaya karşı dayanıklı olacak şekilde seçilir ve tasarlanır. Saç temizliği, makyaj ve diğer pek çok amaç için kullanılmaktadır. Günümüzde en çok kullanılan eşyalardan biridir ve ortalama olarak bir evde bir düzine bulunmaktadır.

 Saç fırçaları, saç bakımında saçı yumuşatmak, şekillendirmek ve dolaşan saçları açmak için kullanılır. Saç maşası ve saç kurutma makinası ile saçı şekillendirmede kullanımı da yaygındır. Düz fırçalar saçları açmak için elverişlidir. Yuvarlak fırçalar saçları şekillendirmek ve kıvırmak için elverişlidirler. Özellikle uzman biri tarafından kullanılırlar. Kürek fırçaları saçları düzeltmek için kullanılırlar.

  Tarak Nedir?

 Taraklar bir şafttan veya bu şafta yerleştirilmiş dişlerden oluşmaktadır. Çoğunlukla plastik, metal veya ahşap olmak üzere pek çok malzemeden yapılmaktadırlar. Fildişi ve kaplumbağa kabuğundan yapılanları bir zamanlar çok popülerdi. Ancak hayvanlara yönelik endişeler yapımlarını azaltmıştır.

 Ahşaptan yapıldığında, çoğunlukla büyük ölçüde şimşir, kiraz ağacı veya diğer ince ahşaplardan yapılmaktadır. Kaliteli ahşap taraklar el yapımı ve cilalıdırlar. Kullanım amaçlarına göre tarak ve fırçalar şekil ve boyut olarak değişiklik göstermektedir. Saçları ayırmak için dişleri yakın ve ince olabildiği gibi sadece saçları açmak için kalın dişli ve aralıklı olabilmektedir. 

 

Toplam 1 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.