x

Saç Problemleri

Sağlıklı saçların bakımlı bir şekilde olması elbette ki çok önemlidir. Fakat beslenme ile ilgili alışkanlıklardan strese kadar, yanlış ürün kullanımından çeşitli hastalıklara kadar pek çok faktör saç dökülmesine sebep olabilmektedir.

 Saç problemleri fiziki görünüm haricinde bireyin psikolojisinin de bozulmasına sebep olmaktadır.

 Uzmanların yaptıkları araştırmalara göre bir saç teli ortalama 4 ile 6 yıl yaşamaktadır. Daha sonra direnmeye çalışırsa da dökülüyor.

 Ve yine uzmanların yapmış oldukları araştırmalara göre saçların bu şekilde düşünmeleri oldukça hayatın akışına uygun bir olay olarak karşımıza çıkmaktadır. Gün içerisinde en az ortalama 60-70 tel saçın dökülebilmesi doğal olarak karşılanmaktadır. Eğer bu sayıdan daha fazla saçın dökülmesi yaşanıyorsa ya da banyo esnasında kişinin daha fazla saçının döküldüğü belli oluyorsa, bu durumun ciddiye alınması gerekir. Çünkü bu saç dökülmesi artık normal saçın dökülmesi aşamalarını geçip belli rahatsızlıkların bulguları olabilmektedir.

 Saç Dökülmelerinin Sebepleri 

  1. Genetik Faktörler: Saç dökülmesi ile ilgili genetik faktörler kadınlarda ve erkeklerde değişik sebepler ile ortaya çıkmaktadır. Erkeklerde görülen tiplerde genel itibari ile toplumun %50 sinden daha fazlasında görünebilme olasılığı olan erkeksi tip hormonlara dayalı olan saç dökülmeleri olarak toplumumuzda karşımıza çıkmaktadır.
  1. Deri Problemleri: Deri ve iç hastalıkları ile ilgili problemler, saçın dökülmesine sebep olabilmektedir. Özellikle de deri kaynaklı saç dökülmelerinin deriyi tutan ve hastalıkların saç derisinin alt taraflarına geçmesi sonucunda saçların dökülmesi artık kaçınılmaz bir hal alacaktır.
  1. Yanlış Beslenme: Özellikle de bireylerin kalsiyum ve mineral ihtiyaçlarını gideren ürünlere daha çok odaklanmaları gerekir.

 Yanlış beslenme alışkanlıkları, saçı hayatta tutan mikroorganizmaların ölmesine ve doğal haliyle saçın çok kısa süre içerisinde dökülmesine sebep olur.

 

Toplam 62 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.