x

Toplam 65 ürün görüntüleniyor.

Saç Problemleri

Canlı, dolgun ve sağlıklı saçlara sahip olmayı herkes ister. Ancak çevresel etkenler ve genetik faktörlerin neden olduğu saç problemleri nedeniyle çoğu zaman bu mümkün olmaz. Saç problemlerine karşı, farklı saç tiplerine özel olarak geliştirilen saç temizlik ve bakım ürünleri ile hayal edilen saçlara kavuşmak artık çok kolay. 

Saç Problemleri Nelerdir? Nasıl Çözülür?

Saç sorunları hemen her bireyin karşı karşıya kaldığı ve çözüm aradığı durumlardan. Farklı etkenlere bağlı olarak ortaya çıkan çok sayıda saç probleminden söz edilebilir. Görülme sıklığı bakımından aşağıdaki saç problemleri ilk sıralarda yer alır. 

Saç Dökülmesi

Saç Dökülmesi en sık görülen ve rahatsız ediciliği en yüksek olan saç problemlerinden biridir. Normal bir saç derisinde yaklaşık yüz bin kök saç bulunur. Yıkama, tarama ve kullanılan kozmetik ürünlere bağlı olarak her gün 150-200 arası saç telinin dökülmesi normal kabul edilir. Ancak dökülen tel sayısı bu rakamların üzerine çıkması, saç dökülmesinin varlığına işaret eder. Bu problemin üstesinden gelebilmek için, altında yatan nedenin bulunması ve tedavi edilmesi gerekir. Tüm önlemler alındığında bile dökülmenin normale dönmesi, 6 ila 12 ay kadar sürebilir. Saç dökülmesine neden olan etkenleri aşağıdaki gibi sıralamak mümkün:

  • Genetik faktörler
  • Deri problemleri
  • Stres
  • Yanlış beslenme alışkanlıkları
  • Gebelik
  • Hormonal problemler 
  • Kullanılan ilaçlar
  • Kimyasal oranı yüksek saç ürünleri

Kepek Problemi

Kafa derisinde kaşıntı ve ölü derilerin saçlar ile kıyafetlere yapışmasıyla kendini gösteren kepek problemi, erkeklerde daha sık görülür. Ciddi bir sorun olmamasına karşın özgüveni kıran ve kötü bir görünüme neden olan bu sorun; yetersiz beslenme, hormonlar, yaş, bazı hastalıklar ve saç derisinin yağlı olması gibi etkenlere bağlı olarak ortaya çıkar. Kepek ile mücadele için geliştirilen saç yıkama ve bakım ürünleri ile kepek sorununun üstesinden gelebilmek ve temiz saçlara kavuşmak mümkün. 

Yağlı Saçlar

Saç problemleri arasında önemli bir yer tutan yağlı saçlar, esasında fizyolojik bir hastalık olmamasına karşın, bireylerde rahatsızlığa neden olur. Saçların kötü görünmesine yol açan yağlanma sorunu; stres, hatalı beslenme, saçların çok sıcak ya da çok soğuk suyla yıkanması, yanlış saç ürünlerinin kullanılması ve saç tipine bağlı olarak ortaya çıkar. Bu problemi aşabilmek için de doğru saç bakım ürünleriyle bir saç bakım rutini oluşturulması gerekir. 

Kuru Saçlar

Saçların sağlıklı ve canlı kalabilmesi için ideal nem dengesinde kalmaları gerekir. Saçların çok sık yıkanması, yıkama esnasında aşırı sıcak su kullanımı, hava kirliliği, stres, zararlı kimyasallar barındıran saç ürünlerinin kullanımı ve saç derisinin doğal yağ üretimini azaltması gibi etkenlere bağlı olarak ortaya çıkan kuru saçlar, istenmeyen bir görünümün yanı sıra saçların kırılmasına ve dökülmesine de yol açar. Saç kuruluğunu önlemek için, kuruluğa neden olan faktörleri ortadan kaldırmak ve doğru nemlendirici saç bakım ürünleri ile saç bakım rutini oluşturmak gerekir. 

Dikkatinizi Çekebilir : Kuru Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saç Uzatma

Saç uzatmak isteyenlerin yaşadığı en büyük sorun sağlıklı saçlara sahip olarak uzatmaktır. Genelde saçlar uzadıkça zayıflar, cılızlaşır ve canlılığını kayberler. Bu durmuma maruz kalmamak için alabileceğimiz en büyük önlem, saçlarımıza uygun doğru saç bakım ürünleri ile bir saç bakım rutini oluşturmaktır. 

Kıvırcık Saçlar

Kıvırcık saçların en önemli sorunu kuru ve kırılgan olmaya müsait olmalarıdır. Ayrıca kıvırcık saçlar düğümlenmeye ve kabarma yapmaya müsaittir. Kıvırcık saçların bakımı için doğru saç bakım ürünleri kullanarak ve bir saç bakım rutini oluşturarak hareket edilmelidir.

Hassas Baş Derisi

Hassas baş derisi kolay tahriş olup kaşıntıya yol açabilir. Sürekli dokunma ve kaşınma saç foliküllerini sayıflatabilir ve bu durum da saç dökülmelerine neden olur. Ayrıca hassas baş derisi olan kişilerin saç tiplerine uygun olmayan şampuan ve saç bakım ürünleri kullanması cilt reaksiyonunu artırır. Bu durum saç dökülmesinin daha da artmasına neden olur. 

Bu nedenle hassas kafa derisine sahip bireylerin doğru saç bakım ürünü seçmeleri de son derece önemlidir.

Boyalı Saçlar

Kalitesiz saç boyaları saçın doğal yağlarını alarak yapısını değiştirir. Bu durumda boyalı saçlar zayıflar ve daha kırılgan bir hale gelir. Sık sık boyama işemi de saç sağlığını olumsuz olarak etkiler. Bu nedenle boyalı saçların bakımı hassas bir konudur. Doğru boya seçimi ve sonrasında saç tipine uygun ve kaliteli saç bakım ürünleri kullanımı önemlidir. 

İlginizi Çekebilir : Saçlarınızı Boyamadan Önce Bilmeniz Gereken 3 Şey

İnce Telli Saçlar

İnce telli saçlar daha zayıf ve hacimsiz olurlar. Bu nedenle de kırılgan olurlar. Ayrıca ince telli saçlar daha çabuk yağlanırlar. Bu durum da saçların cansız görünmesine neden olur. Tüm bu nedenlerden dolayı da ince telli saçlar için saç bakım ürünlerinin seçimi çok önemlidir. 

Yıpranmış Saçlar

Bir çok nedene bağlı olarak yıpranan saçlar zamanla kırılgan bir hale gelir, kuru ve mat bir görünüme neden olurlar. Ayrıca yıpranmış saç uçlarında kopma ve çatallaşma daha çok görülür. Yıpranmış saçlar zayıflar ve daha fazla dökülürler. Bu nedenle saçların yıpranmasını önlemek, yıpranmış saçlara daha iyi bakım sağlamak için daha doğru ürünler seçilmelidir. 

Kalın Telli Saçlar

Kalın telli saçlar kuru ve kabarma eğiliminde olan saçlardır. Bu tür saçlarda doğal yağlar saç boyunca yayılmada zorluk yaşadıkları için kururlar. Ayrıca daha kaba bir dokuya sahip olmaları nedeni ile düğümlenmeye müsaittirler. Kalın telli saçlarda tarama zorlukları yaşanabilir. Bu nedenle de doğru saç bakım ürünleri seçilmelidir. 


Saçlarda sık görülen bu problemlerin yanı sıra hassas saç derisi, saç uzatma zorluğu, yıpranmış saçlar, kıvırcık saç problemleri gibi daha farklı sorunlardan da söz edilebilir. 

Saça Dair Ürünleri ile Saç Problemlerine Son

Saç problemleri ile mücadele ederken, doğru saç bakım ürünlerini tercih etmek kadar, bu ürünlerini doğru satıcılardan almak da önem arz eder. Saça Dair, her türlü saç problemine karşı gönül rahatlığı ile tercih edebileceğiniz ve dünyanın önde gelen saç bakım markalarını bir arada bulabileceğiniz en iyi adreslerden biri. Aveda, Wella, Insight, Kerastase ve L’oreal gibi öncü markaların saç ürünlerini sizlere sunan Saça Dair ile saç problemlerinizden rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.