x
Kuru Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kuru Saçlar İçin Bakım Önerileri

07 Mayıs 2021

Kuru saç problemi,birçok nedenden dolayı, bir dönem hepimizin mutlaka yaşadığı saç problemleri arasında yer alıyor. Bu nedenlerden birkaçı ; mevsim değişikliği, saç boyatma ya da yüksek ısı ile saçı şekillendirme olabiliyor.  Saç derisinin, saçı nemlendirmeye ve beslemeye yetecek kadar yağ üretmemesi, saçların nem tutmasına engel olarak kuru, kabarık veya elektriklenmiş bir saç görünümüne neden olmaktadır.  Kuru saç bakımı ise ne kadar zor görünse de aslında doğru ürünler ve doğru adımlar ile oldukça kolay ve hızlı sonuç alınabilen bir süreçtir. Kuru saçlar için özel olarak üretilmiş bakım ürünleri ile yapacağınız saç bakımı ile saçlarınızı tekrar neme kavuşturabilir, sağlıklı ve canlı görünümünü tekrar kazandırabilirsiniz.


Peki, saçınızın kuru olduğunu nasıl anlarsınız ya da hangi bakım yöntemlerini ve bakım ürünlerini kullanmalısınız. Bu yazımızda bütün bu konulardan kısaca bahsedeceğiz.

saç bakımı


Saçınızın Kuru Olduğunu Nasıl Anlarsınız?


Yanlış saç bakımı, şekillendirme alışkanlıkları, mevsimsel değişiklikler ya da bazen genetik faktörlerden dolayı saç derisi kurumuş ve saç için gerekli olan ve sebum adı verilen saçın beslenmesi ve sağlıklı olması için gerekli yağları üretmeyi durdurmuş olabilir. Özellikle çoğu kadının kullandığı saç boyalarının ve saç şekillendiricilerin saç derisi ve saç telleri üzerinde oldukça yıpratıcı bir etkisi bulunmaktadır. Kuru saçlar solgun ve cansız bir görünüme sahiptir. Pırıltısı çok az olan kuru saçlara dokunduğunuz zaman normal saçlara göre daha sert yapıda olduğunu hemen anlayabilirsiniz. Nem kaybetmiş yapısından dolayı kırılma eğilimi daha da artan kuru saçları sahip olduğu kırıklardan da kolayca ayırt edebilirsiniz.


Kuru Saçlar İçin Bakım Yöntemleri Nelerdir?


Saçlar gerek maruz kaldıkları günlük toz ve kir olsun, gerekse kendilerine özgü yapı tipleri olsun aslında sağlıklı ve ışıltılı bir görünüm için her zaman özel bir bakıma ihtiyaç duyarlar. Saçlarınızın kurumaya başladığını ya da kuruduğunu düşünüyorsanız uygulayacağınız bazı bakım yöntemleri sizi kuru saç probleminizden kurtarabilir. Peki, nedir bu bakım yöntemleri kısaca göz atalım;

  • * Saçınız kuru ise her gün yıkamamanızda fayda var. Saçınızı mümkünse gün aşırı kuru saçlar için özel olarak üretilmiş şampuanlar ile yıkayın.
  • * Her saç tipine uygun bakım ürünlerine ulaşmak artık oldukça kolay. Seçeceğiniz saç ürünlerinde özellikle kuru saçlar için uygun olmasına özen gösterin.
  • * Kuru saçlar yoğun nemlendirmeye ve beslenmeye ihtiyaç duyarlar. Bu yüzden kendinize bir saç bakım rutini oluşturun. Haftada en az 1 kere kuru saçlar için üretilmiş özel maskelerden uygulayın. Banyo sonrası ise saçınızı nemlendirmek, nemi saçınızda hapsetmek için saçlar için üretilmiş yağlardan ve serumlardan faydalananın.

Saydığımız bakım yöntemleri saçlarınızı daha sağlıklı bir görünüme kavuşturmak için yapabileceklerinizden sadece bir kaçı. Daha detaylı araştırma yaparak saçınıza uygulayacağınız daha fazla bakım yöntemi bulabilirsiniz.

 saç

Bakım Ürünü Tavsiyeleri


Günümüzde özellikle online alışveriş ile ihtiyaç duyduğumuz saç bakım ürünlerine ulaşmak  oldukça kolay. Önemli olan ise saçlarımızda istediğimiz etkiyi yaratacak doğru saç bakım ürününü bulmaktır. Kuru saçlara sahipseniz sizin için hazırladığımız ürün tavsiyelerinden faydalanabilirsiniz;


Davines Nourishing Yıpranmış Kuru Saçlara Sülfatsız Şampuan

Kuru saçlar için en önemli saç bakım ürünlerinden biri şampuandır. Normal saçlar için üretilmiş şampuanların içinde bulunan sülfat saçlarınızın daha da kurumasına neden olmakta. Bu yüzden sülfatsız şampuanları kullanmaya dikkat etmelisiniz. Davines Nourishing yıpranmış, kuru saçlar için özel olarak üretilmiş bir şampuandır. Sülfat, paraben ve sodyum içermeyen yapısı ile saçınızın daha da kurumasının önüne geçer. İçerisindeki bitkisel katkılar ile bir yandan da saçınızı besler ve canlı, parlak bir görünüm kazandırır.

Magistral Bakım Kremi

Magistal Bakım Kremi, ince telli ve aşırı kuru saçlar için temel besleyici bakım sağlar. Saçları yoğun besleyerek yumuşak ve pürüzsüz bir his veren etkiye sahiptir. Yumuşak ve pürüzsüz bir his sağlamanın yanı sıra saçı derinlemesine besler ve güçlendirir.

Kuru saçlarınıza parlak ve canlı bir görünüm kazandırmak için sadece şampuan yetmez. Saç kreminin yanı sıra saç maskesi, saçlar için özel  hazırlanmış yağlar ve serumlardan da faydalanabilirsiniz.


Saça Dair ekibi olarak bu yazımızda 'Saçınızın kuru olduğunu nasıl anlarsınız?' sorusunu yanıtladık. Kuru saçlar için bakım önerileri, ürün tavsiyeleri ve bakım yöntemleri hakkında bilgi vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Kuru saçlara sahip olduğunuzu düşünüyor ve  çözüm arıyorsanız sitemizdeki kuru saçlara özel ürünlerimizden faydalanabilirsiniz!

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.