x
Saç Köpüğü Nedir? Ne İşe Yarar

Saç Köpüğü Nedir? Ne İşe Yarar

23 Şubat 2024

Dolgun, canlı ve sağlıklı görünen saçlara sahip olmak herkesin hayalidir. Ancak çevresel faktörler ve saçların doğal yapıları nedeniyle bu çoğu zaman mümkün olmaz. Saçların daha hacimli ve canlı görünmesi için özel formüle edilen saç köpüğü ürünleri, bu noktada gerçek bir kurtarıcı olarak hayatımıza girdi. Saç tipine uygun saç köpükleri ile gün boyu istenilen etkiyi yakalayabilmek ve ışıl ışıl parlamak hiç de zor değil. 

Saç Köpüğü Nedir?

Saç köpüğü saçları daha belirgin hale getirmek, çevresel etkenlere karşı koruma sağlamak ve maksimum yumuşaklık yaratmak amacıyla geliştirilen bir saç bakım ürünüdür. Özellikle bukleli saçlarda, saç köpükleri ile göz alıcı bir belirginlik ve dolgunluk yakalayabilmek mümkün. Kolayca uygulanan ve etkisini hemen gösteren bu ürünler, gündelik yaşamda saçların en iyi dostu. 

Saç Köpüğü Ne İşe Yarar?

Saç köpüğü ne işe yarar sorusu, bu ürünleri merak edenlerin ve kullanmadan önce ön araştırma yapanların yanıt aradıkları sorulardan biri. Bu sorunun yanıtı 4 başlık altında toplanabilir:

Bukleleri Ön Plana Çıkarır

Bukleli saçlara sahip olan kişiler, buklelerinin her zaman daha belirgin olmasını ister. Sönük bukleler, estetik olmayan bir görünüme yol açar. Saç köpüğü buklelerin belirginleşmesi için üst düzey fayda sağlar. Haftada birkaç kez saçlara uygulanan bu ürün, saçların hafta boyunca canlı ve belirgin kalmasına yardımcı olur. 

Saç Kabarmasını Önler

Gün içerisinde stres, iş yoğunluğu ve diğer çevresel etkenler nedeniyle kabaran saçlar oldukça sinir bozucu bir durum. Pek çok insanın günlük modunun düşmesine neden olan bu durumla mücadelede de saç köpükleri yüksek başarıya sahip. Saçların hacmini artıran bu ürünler, kabarmanın önüne geçer ve saçların tüm gün canlı kalmasını sağlar. 

Saçları Dalgalandırır

Uzun ve dalgalı saçlara sahip olmak iyi bir avantaj. Ancak bu saçların dalgalanmaması ve donuk kalması, bu avantajı gölgeleyen bir durum. Saç köpüğü saçların donuk görünümünü iyileştirir ve her adımda daha dalgalı bir imaj yaratır. 

Saçları Stresten ve Çevresel Olumsuzluklardan Korur

Gün içerisinde ya da uzun vadede saçlarda görülen olumsuzlukların en temel nedeni çevresel faktörlerdir. Saçların kurumasına, elektriklenmesine, güçsüzleşerek kırılmasına yol açan bu etkenler ile mücadele edebilmek adına saç köpükleri en iyi alternatiflerden biridir. Çevresel faktörlerin saçta yarattığı tüm tahribatı onaran ve saçları daha estetik bir görünüme kavuşturan saç köpükleri ile saç bakımı çok daha kolay olacaktır. 

Saç Köpüğü Nasıl Uygulanır?

Saç köpüğünün saçlar için sağladığı yararlar oldukça fazla. Ancak bu yararları tam olarak deneyimleyebilmek için, saç köpüğü nasıl uygulanır sorusunun yanıtının da iyi bilinmesi gerekir. Saç köpüğünü doğru şekilde uygulayabilmek için aşağıdaki hususların göz önünde bulundurulması önemlidir:

  • Saç köpüğü alırken, saç türüne uygun olan ürünlerin tercih edilmesi gerekir. Çünkü bu ürünler farklı saç türleri için, farklı şekillerde formüle edilir. Örneğin; bukleli saçlara sahip olan biri, normal saçlar için geliştirilen saç köpükleri ile buklelerini yeterince öne çıkaramaz. 

  • Saç köpüklerinin her gün uygulanması, saçlarda kurumaya ve zayıflamaya yol açabilir. Haftada bir ya da iki kez bu ürünlerin kullanılması yeterli olur. 

  • Saç köpükleri uygulanırken, kullanım miktarının da doğru ayarlanması gerekir. Daha fazla köpük uygulamak, daha yüksek etki yaratmayacağı gibi; saçların zarar görmesine neden olabilir. Avuç içi kadar saç köpüğü kullanmak, beklenen etkiyi yakalayabilmek için yeterlidir. 

  • Saç köpüklerinin temiz saça uygulanması da çok önemlidir. Duştan sonra, hafif nemli saça uygulanan saç köpükleri daha iyi sonuç verir. 

 

Uzmanların Saç Köpüğü Önerisi : Aveda Phomollient Saç Şekillendirici Köpük

 

Saça Dair Saç Bakım Ürünleri

Tanınmış, kalitesini ispatlamış markaların saç bakım ürünlerini Saça Dair’de bulabilirsiniz. Web sitemizi ziyaret ederek ihtiyacınız olan  Kerastase, Insight, Wella, Aveda ürünlerinden birini seçip hemen sipariş oluşturun. Ürününüz kapınıza ücretsiz kargo ile gelsin!

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.