x
SAÇ BAKIMI RUTİNİ OLUŞTURMAYA YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN KILAVUZ

SAÇ BAKIMI RUTİNİ OLUŞTURMAYA YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN KILAVUZ

28 Temmuz 2021

Güzel ve sağlıklı saçlara sahip olmayı herkes ister. İster uzun olsun isterse kısa olsun, sağlıklı ve bakımlı saçlar her ortamda kendini belli eder. Siz de sağlıklı saçlara sahip olmak istiyorsanız kendinize iyi bir saç bakım rutini oluşturmalısınız. Yeni başlayanlar için kılavuz niteliğinde bir saç bakım rutini hazırladık. İşte saç bakım rutininin tüm detayları…

Saç Tipinizi Belirleyin 

Öncelikle kendi saç tipinizi tanımakla bu işe başlayabilirsiniz. Nasıl bir saç tipine sahipsiniz? Kuru mu, yağlı mı, kıvırcık mı, düz mü, dalgalı mı? Tüm bu sorulara yanıt vererek bu rutine başlayabilirsiniz. Saç tipinizi belirlemeniz, size bu yolda doğru bir rota oluşturmanızı sağlayacaktır. Rotayı iyi belirlemek ve doğru yolda gitmek bu süreçte oldukça önemli bir noktadır. Saç tipinizi belirleyin ve şimdi diğer adıma geçelim…

Saçınızı Ne Sıklıkla Yıkayacağınızı Belirleyin

Saçın temizlenme konusu; ne sıklıkla yıkanması gerektiği, saç çok yıkanırsa zarar görür mü, az yıkanırsa yağlı görünüm oluşturur mu, gibi sorular herkesin aklına takılan sorulardır. Saçın ne sıklıkla yıkanacağı konusu herkes tarafından çok merak edilir. Saçın derisinde yağ bezleri bulunur. Derideki yağ bezleri sebum üretir. Bu sebumu belli ölçüde tutmak için saç derisini ve saçları temizleyen bir şampuan ile saçlarınızı yıkamanız gerekir. Fakat saçı fazla yıkamak da pek uygun değildir. Araştırmalar sonucu uzmanlar, saçların haftada üç kere yıkanmasını sağlıklı bulmaktadır. Tabi ki bu saç tipine göre değişiklik gösterebilir. Örneğin; saçlarınız kuru ise, saçlarınızı iki günde bir yıkayabilirsiniz. Saçlarınız yağlı ise haftada iki veya üç kez yıkama gerçekleştirebilirsiniz. Saç bakım rutininizi oluştururken saç tipinizi ilk adımda belirleyeceğiniz üzerine hangi sıklıkla yıkama yapmanız gerektiğine karar verebilirsiniz.

Saçınızı Kurutmak Ve Şekillendirmek

Saç bakım rutininde saçınızı kuruturken ve şekillendirirken dikkatli olmak sağlıklı saçlara ulaşmanızda sizlere yarar sağlayacaktır. Öncelikle saçınızı kuruturken kurutma makinesinin ısı düzeyine dikkat ediniz. Kurutma işlemi yaparken yüksek ısı kullanmak saçınızın zamanla yıpranmasına ve kırılmasına sebep olur. Kurutma makinesinin ısı düzeyini düşük moda ayarlayın ve o şekilde saçlarınızı kurutun. Saçınızı kuruttunuz ve sadece saçınıza şekil vermek kaldı. Bu noktada dikkat etmeniz gereken yer, elektrikli şekillendiriciler kullanacaksanız yine ısı düzeyi olacak. Isı düzeyinin düşük ya da yüksek olması saçın sağlığı açısından çok önemli bir yer tutar. Isı düzeyi çok yüksek olduğunda saçta kalıcı hasarlara sebep olabilir. Saçta kopmalar, kırılmalar ve şekil bozuklukları meydana getirebilir. Saçınızı şekillendirirken elinizden geldiğince elektrikli şekillendiricilerden uzak durmaya özen gösterin. Bunu pek yapamıyorsanız da ısı düzeyi çok yüksek olmayacak şekilde ayarlayın ve normal ısıda saçınızı şekillendirin. Ve saçınızı şekillendirirken ısıya karşı koruma sağlayan saç kremi ya da serum kullanabilirsiniz. Bu krem ve serumlara Saça Dair sitesinden ulaşmanız mümkündür. Sitede,  Kerastase Blond Absolu Cicaplasme Isıya Karşı Koruyan Serum ve Kerastase Resistance Extentioniste Thermique Isıya Karşı Koruyucu Krem bulunur. Ayrıca Davines Melu Mellow Shield Isıya Karşı Termal Koruma Kalkan’ı da tercih edebilirsiniz.

Doğru Saç Ürünleri Seçmek

Saç bakım rutininin en önemli adımı olarak kabul edebileceğimiz adım, doğru saç bakım ürünlerini seçmektir. Saçınızın ihtiyacını bilirseniz ve ona uygun saç bakım ürünleri kullanırsanız, doğru bakım ürünleri ile sağlıklı saçlara kolayca ulaşabilirsiniz. Saçınıza en uygun şampuanı, saç kremini, saç maskesini ve saç bakım yağını düzenli kullanarak güçlü ve canlı saçlara kavuşabilirsiniz.

Saça Dair sizler için ürünleri set şeklinde de sunmaktadır. Özellikle erkeklerde saç dökülmelerine karşı etkisi Kerastase Densifique HOMME Serum ve Şampuanı tek bir set halinde alabilirsiniz. Saç dökülme problemi yaşayan erkekler için birebir çözüm olan bu seti kullanınca etkisini hemen hissedeceksiniz.

Doğru saç bakım ürünleri kullanmada önemli olan saçınızın tipini, ihtiyacını iyi belirlemektir. Eğer problemi bilirseniz bu konuda daha etkili çözümler üretebilirsiniz.

Saça Dair sizler için birbirinden değerli, kaliteli ve zengin içeriğe sahip birçok ürünü bünyesinde barındırır. Saç bakımı rutini oluşturmadan kesinlikle bir göz atmanızı öneririz.  Ve içeriğindeki dolgun çeşitlilikten kendinize en uygun ürünleri seçerek rutininize bu ürünleri eklemenizi tavsiye ederiz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.