x
Toplam 36 ürün görüntüleniyor.

Yıpranmış Saçlar

Yıpranmış saçlar zaman zaman herkesin karşı karşıya kaldığı ve saçlarda istenmeyen görünüme yol açan durumlardan biri. Farklı nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan yıpranma problemi, önlem alınmadığı zaman saçlarda ciddi oranda saç dökülmesine neden olabilir. Bu yüzden de yıpranma belirtilerinin görüldüğü andan itibaren gerekli tedbirlerin alınması ve saç sağlığının yeniden tesis edilmesi için doğru ürünler ile uzun süreli saç bakım rutini oluşturulması önem taşır. 

Yıpranmış Saç Nedir? Saç Neden Yıpranır?

Yıpranmış saç; uçları kontrol edildiği zaman tellenmiş, kırıkların fazla olduğu, kabarık görünüme sahip ve dokununca da sert bir his uyandıran saçlar şeklinde tanımlanabilir. Saçların yıpranmasının altında yatan başlıca nedenler aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Saç Kuruluğu: Saçtaki nem düzeyinin yetersiz olması, saçların yıpranmasında ve hasar görmesinde en önemli etkenlerden biri. Sağlıklı saçların ve saç derisinin her zaman ideal nem dengesine sahip olması gerekir. 
  • UV Işınları: Güneşten doğrudan gelen UV ışınları hem saç tellerinde hem de saç köklerinde ciddi tahribata neden olur. Özellikle güneşin dik açılarla vurduğu saatlerde dışarıda olan bireyler, bu ışınlara daha fazla maruz kalır. 
  • Havuz ya da Deniz: Yüzmek için havuza ya da denize giden bireylerde de saç yıpranmasına sıklıkla rastlanır. Deniz suyundaki tuz ile havuz sularındaki klor ve temizlik için kullanılan diğer maddeler, saçlar üzerinde olumsuz etkiler doğurur. 
  • Agresif Tarama: Saçların taranması esnasında bu işlemin sert ve hızlı şekilde yapılması, saç tellerini kırar ve hasara uğratır. İdeal kalınlıktaki fırçalar ile nazik tarama yapılması gerekir. 
  • Sürekli Boyamak: Saçların daha güzel ve canlı görünmesi için kullanılan saç boyaları, saçları zaman içerisinde yıpratır. Özellikle kimyasal bileşenleri fazla olan saç boyalarında bu etki daha net görülür. 
  • Saç Stili: Saçların çok sıkı şekilde toplanması ya da çok sıkı örülmesi, saçların kırılmasına yol açar. 
  • Saç Kurutma Makineleri: Saç kurutma makinelerinin yakın mesafeden, yüksek sıcaklıklar ile kullanılması saç tellerini yakar ve yıpratır. 
  • Yanlış Saç Ürünleri: Saçların bakımı için kullanılan ürünler, çoğu zaman farkında olmadan, faydadan çok zarar verebilir. 

Yıpranmış Saçlar İçin Ne Yapabiliriz?

Yıpranan saçları yeniden onarabilmek ve güzel görünen sağlıklı saçlara kavuşabilmek için ilk olarak yıpranmaya neden olan etkenlerin belirlenmesi gerekir. Yıpranmanın altında yatan esas neden bulunmadıkça ve bu etkenler ortadan kaldırılmadıkça, saç sağlığı tam olarak geri kazanılamaz. Sonrasında ise doğru ve kaliteli saç bakım ürünleri ile uzun vadeli bir saç bakım rutini oluşturulması tavsiye edilir. 

Saça Dair Yıpranmış Saç Ürünleri

Yıpranmış saçlar ile mücadele ederken doğru saç bakım ürünlerini kullanmak son derece önemli. Aveda, Wella, Insight ve Kerastase gibi dünyanın önde gelen saç ürünleri markalarını tek çatı altında müşterileri ile buluşturan Saça Dair, bu doğrultuda gönül rahatlığı ile tercih edilebilecek adreslerden. Bu kategoride bulabileceğiniz yıpranmış saçlar için şampuanlar, saç bakım kremleri, saç maskeleri, besleyici serumlar ve daha pek çok ürün ile siz de saçlarınızı yeniden eski sağlıklı haline kavuşturabilirsiniz. Her ortamda size özgüven sağlayacak güzel saçlara kavuşabilmek, bir tık kadar yakın. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.