x

Erkek Saç Bakımı

Kadın ya da erkek fark etmez herkes sağlıklı saçlarının olmasını ister. Sağlık bir saça sahip olmanın tek yolu iyi bir bakımdan geçer. Saçlar gerek dış etmenler gerekse kendi yapısına göre yağlanır ve dökülebilir. Bu sebepten cansız bir görünüme sahip olabilir. Kadınların genelde saçlarına daha çok bakım yaptığı ya da yapması gerektiği söylenir. Ancak erkeklerin saçlarına daha çok bakım yapması gerekir.

 Araştırmalara göre erkeklerin kadınlara oranla saçlarının dökülme riski daha fazladır. Zaten bakıldığında kel bir kadın göremezsiniz. Bu bağlamda erkek saç ürünleri erkekler tarafından dikkate alınmalıdır. Saç bakım ürünlerinden biraz bahsetmek gerekirse bu konuda ilk akla gelen şampuanlardır. Saç dökülmesini önleyen, saçın diplerini güçlendiren ve kepek önleyici şampuanlar kullanmak yerine ilk önce saçın sorunu hakkında teşhis koyup daha sonra ona göre saç bakım ürününü kullanmaya karar vermek lazım.

Şampuanlardan sonra saç oluşumunu destekleyen ürünler, serumlar, krem ve spreyler kullanılabilir. Saç maskeleri ve wax kullanımı konusunu biraz açmak gerekir. Erkekler saçın görünümün kalıcılığını sağlamak için wax, jöe ve saç spreyi kullanıyorlar. Ancak bu ürünlerin saça zarar verdiğini vurgulamak gerekir. Daha çok bitkisel bazlı ürünler erkek saç ürünleri  içerisinde en faydalı ürünlerdir.

Erkeklerin saçlar hakkında bir başka sorunu da yavaş uzaması sorunudur. Özellikle saç uzatmak isteyen erkekler saçlarını saç uzamasına yardımcı ürünler kullanabilir. Saçlarının rengini değiştirmek isteyen ya da, beyazlarda hoşlanmayan erkekler içinde saçı güçlendirici saç boyası ürünlerinden faydalanabilirler.

 

Toplam 9 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.