x
Toplam 21 ürün görüntüleniyor.

Saç Boyaları

Saç boyaları saç rengini değiştirmek, orijinal saç rengine geri dönmek ya da saçlardaki beyazları kapatmak gibi nedenlerden dolayı sıklıkla tercih edilir. Geçmişe kıyasla günümüzde daha canlı ve kalıcı olan saç boyaları ile istenilen sonuca ulaşabilmek oldukça kolay. Doğru ürünü tercih etmek ise bu noktada en belirleyici etken. 

Saç Boyası Nedir?

Yaygın bir kozmetik uygulama olan saç boyama, kozmetik boyalar kullanılarak saçların istenilen renge boyanması olarak tanımlanabilir. Kuaförlerde ya da güzellik merkezlerinde gerçekleştirilen bu uygulama ile sarı, siyah, kahverengi, kızıl, kumral, mor ve mavi başta olmak üzere çeşitli renkler tercih edilir. Saç boyaları kalıcılık süreleri, kullanılan boyanın kalitesine bağlı olarak değişkenlik gösterir. 

Saç Boyası Çeşitleri Nelerdir?

Saçların farklı bir renge boyanması için kullanılan boya ürünlerinin tamamı saç boyası olarak adlandırılır. Ancak kendi içlerinde farklı saç boyası çeşitleri bulunur. Temelde bu çeşitlilik; kadın saç boyaları, erkek saç boyaları ve erkek sakal boyaları olmak üzere üç başlık altında değerlendirilebilir. 

Kadın Saç Boyası

Erkeklere kıyasla kadınların saç telleri ve kökleri daha hassas. Kadın saç boyaları bu gerçeklik göz önünde bulundurularak geliştirilen ürünler. Üstelik kadınlar farklı renkleri daha fazla tercih ettikleri için, renk seçenekleri de daha fazla. Kadın saç boyası çeşitleri ile saçlarda daha güzel bir görünüm yakalayabilmek mümkün.

Erkek Saç Boyası

Erkek saç boyaları, toz haldeki kadın saç boyalarının aksine, genellikle tüp şeklindedir. Hazır haldeki bu tüpler ile saç kolayca boyanabilir. Kullanımı daha pratik olan erkek saç boyaları başka birine ihtiyaç duymadan da uygulanabilir. Erkek saç yapısı ve kökleri ile kadın saçlarının farklı olmasından dolayı, erkeklere yönelik saç boyalarının kullanımına özen gösterilmesi gerekir. 

Erkek Sakal Boyası

Erkek saç boyası markaları ve ürünleri, yalnızca saçlarda kullanılabilir. Sakallarını boyamak isteyen erkeklerin, erkek sakal boyası kullanmaları gerekir. Yüz derisi, saç derisine kıyasla daha hassas olduğu için, sakal boyalarında da daha farklı formüller kullanılır. Ciltte herhangi bir yan etki yaratmayacak şekilde geliştirilen sakal boyaları, saç boyalarında olduğu gibi yüzde yüz kapatıcılık da sağlamaz. Zira sakalda her yerin aynı görünmesi, istenmeyen bir durumdur. 

Saç Boyası Fiyatları

Saç boyası fiyatları için net bir rakamdan söz etmek mümkün değil. Zira bu ürünler, farklı markalar tarafından geliştirilen geniş bir ürün yelpazesinin parçası. Ayrıca kullanım amacı ve sahip olduğu özellikler de saç boyalarının fiyatlarının belirlenmesinde ve zaman zaman değişiklik göstermesinde rol oynayan etkenlerden biri. Bu kategoride yer alan erkek ve kadın saç boyası ürünlerini inceleyebilir, anlık olarak fiyatlarını görüntüleyebilirsiniz. 
Saç Boyası Saça Dair'den Alınır!

Saç boyama uygulamalarından beklenen sonucun alınabilmesi için, kaliteli ve bilinirliği yüksek markaların tercih edilmesi önem taşır. Saça Dair, en iyi saç boyası markalarını ve ürünlerini bu kategoride sizlerle buluşturuyor. Aveda, Loreal ve Wella gibi dünyanın önde gelen saç boyası markaları tarafından geliştirilen kaliteli saç boyalarını Saça Dair ayrıcalıklarıyla kolayca satın alabilirsiniz. Sürekli yenilenen indirim kampanyaları ve ücretsiz kargo olanağı sayesinde, istediğiniz saç boyasına daha uygun fiyat seçenekleri ile sahip olabilirsiniz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.