x

Erkek Sakal Ürünleri

Erkeklerin en belirgin aksesuarı kuşkusuz sakal ve bıyıktır. Bu yüzden erkekler sakal ve bıyıklarına ayrı bir özen gösterir. Bazı erkek sakal ürünleri sayesinde erkekler sakal ve bıyık bakımlarını rahatça yapabilirler. Erkek imajına da yöne veren sakal ve bıyık bakımı için gerekli ürünlerden şu şekilde bahsedebiliriz.

 Erkek Sakal Bakım Ürünleri

Tıraş malzemeleri, tıraş bakım setleri, tıraş sonrası losyon vb. ürünler ile sakal bakımı rahatça yapabilir. Ancak bunun yanında sakal bırakan erkekler için koku, sakal uzatan kremler, sakalı sağlamlaştıran spreyler gibi ürünler de kullanılabiliyor.

Sakalın sertliğine göre kullanılacak tıraş bıçakları, tıraş sabunları ve tıraş makineleri çok özenle seçilmelidir. Erkeğe imaj katan sakalın bakımında direk sakala odaklı bakım yapmak yeterli değildir. Cilt yapısına uygun erkek sakal ürünleri konusunda da çok dikkat edilmelidir. Çünkü iyi bir cilt demek iyi bir kıl yapısına sahip olmak anlamına gelir. Aynı şekilde sakalın sağlıklı olması cildinde sağlıklı olması demektir.

 Sakal bakımında bazı bitkisel yağlarda etkilidir. Argan yağı, kanola yağı gibi bitkisel yağlar sakalın güçlenmesi ve gür görünmesini sağlıyor. Sakal bakımında sakalın rengini değiştirmek amacıyla boyama ürünlerine de dikkat etmek gerekir. Her boyayı kullanmamakta fayda var. Aksi taktirde sakalı zarar vermekle kalmayıp geri dönüşü olmayan cilt ve sakal problemleriyle karşılaşabiliriz.

Tarak ve makas ve tıraş makineleri de sakal bakımında oldukça önemlidir. Bu aletlerinde kaliteli olmasına ve gerek hijyenik gerekse mekanik bakımlarına özen göstermemiz gerekir.

 

Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.