x

Fön Makinesi

 Fön makinesi, pervanenin üflemekte olduğu havanın saça yönlendirmesi işlemindeki bir elektrikli cihazdır. Saç kurutma makineleri genellikle yavaş hızda çalışır. Yüksek ısıda değillerdir. Bir de saçınıza çok fazla yaklaştırdığınızda zaman zaman dururlar. Ancak fön makineleri daha güçlüdürler ve profesyoneldirler.

Artık son zamanlarda kişisel kullanım için de profesyonel fön makinesi tercih edilmektedir. Nedeni ise az çok bellidir. Normal kurutma veya standart kurutma makineleri saçları çok yavaş kurutuyor. Dolayısıyla saçları kuruturken de şekil verdiğiniz saç, bir süre sonra kurumadığından saç kotanıza yapışıyor. Böylecene saç yağlanabilmektedir. Profesyonel makineler hem hızlı hem de ısıyı daha iyi dağıtıyor. Aynı zamanda kuruturken şekil de saçınıza verebilmektesiniz. Kendinizde fön çekebilmektesiniz. 

 Düz Fön Nasıl Çekilir?

Kabarık saça düz fön çekilebilir. İlk önce saçımızın her tarafını düz bir şekilde kurutuyoruz. Tarak yardımı ile saç ortadan ikiye ayrılır. Pense ile tek parça ayırdıktan sonra, öncelikle saçı diplerinden eziyoruz. Akabinde saçın alt kısmını iyi bir şekilde eziyoruz. Fırçayı kullanarak öne fön çekiyoruz. 

 Dalgalı Fön Nasıl Çekilir?

 Saçlarımızı yıkayıp temiz bir hale getirdikten sonra saçlarımızı iki tutam halinde ayırıyoruz. Akabinde alttan iki parçaya ayırıp yine uygun fırça yardımı ile uygulamaya başlanıyor. Saç uçları tarak ile kıvırarak sarılıyor. Fönümüzü tuttuktan sonra tekrar fırçayı açıyoruz. Fönümüzü tutarak bu şekilde devam ediyoruz. En sonunda saçlar, güzel bir görünüm alacaktır.

 

Toplam 1 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.