x
Ombre ve Sombre Nedir?

Ombre ve Sombre Nedir?

15 Ocak 2023

Uzun süredir aynı saç rengini kullandığınızda ya da saçlarınızda biraz değişiklik yapmaya karar verdiğinizde kendinizi bir anda kararsızlık içerisinde bulabilirsiniz. Böyle dönemlerin en büyük kurtarıcısı ise herkes tarafından sevilen ve uzun yıllardır saç trendleri arasında yer alan saç boyama uygulamalarıdır. Söz konusu saçlar olunca birçok farklı renk, teknik veya uygulama olabilir. Ancak son zamanlarda ışıltısı ve doğallığı ile iki uygulama dikkatleri üzerine çekmeye başarıyor. Bu uygulamalar ise saç rengini değiştirmeye karar veren her kadının kararsız kaldığı ombre ve sombre uygulamaları. Ombre aslında uzun yıllardır saç trendleri arasında yer alan hatta son derece sevilen saç boyama uygulamalarından biri. Özellikle yaz aylarında bronz tenlerin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Sombre uygulamasını ise yeni yeni duymaya başlamış olabilirsiniz ama daha şimdiden göz alıcı doğallığı ile popüler olmaya başladı bile. Ombre ve sombre uygulamaları her geçen daha da popüler hale gelmeye devam ederken aynı zamanda en çok merak edilen uygulamalar arasında yer alıyor. 

Yazımızda ise saçlarında değişiklik yapmak isteyen ancak ombre mi yoksa sombre mi yaptırmak konusunda kararsız kalanlar için sombre nedir, ombre nedir ve en önemlisi ombre ve sombre arasında ne fark vardır soruları hakkında detaylı bilgiler vermeye çalışacağız. 

Sombre Nedir?

Sombre uygulaması son zamanların en çok merak edilen ve araştırılan saç boyama uygulamaları arasında yer alıyor. Sombre uygulaması aslında eşsiz ışıltısı ile yaz aylarının saç trendleri ve vazgeçilmezleri arasında yer almaya başladı. Ancak yumuşak geçişlerin ortaya çıkardığı doğal görünüm soğuk kış aylarında da birçok kadının sombre uygulamasını tercih etmesini sağladı. Sombre uygulaması ise en basit tanımı ile saça uygulanan özel bir teknik ile saç uçlarının saç köklerinden itibaren birkaç ton açık boyanması ile uygulanması anlamına geliyor. Sombre uygulaması özellikle saçını ilk defa boyatmak isteyenlerin, saç diplerine ve saçlarına zarar vermek istemeyenlerin en çok tercih ettiği uygulamalar arasında yer alıyor. Saç rengine göre uygulanan sombre uygulamasında genellikle saç renginin bir ila dört ton açık rengi tercih ediliyor. 

Ombre Nedir?

Ombre saç boyama uygulaması aslında uzun yıllardır hayatımızda yer alan ve birçok kadının bildiği, severek kullandığı uygulamalardan biri. Bir gölgelendirme tekniği olarak kullanılan ombre uygulaması saçın kendi renginden daha açık tonlarda saç boyu ve uçlarının boyanması ile uygulanmaktadır. Genellikle saç dipleri doğal bir görünüm için kendi renginde bırakılır. Ombre uygulamasında saçın kendi tonunun birkaç kat açığının yanı sıra farklı renklerde de uygulamalar yapılabilmektedir. Ancak hangi renk tercih edilirse edilsin seçilen renge bağlı olarak diplerden uçlara doğal ve uyumlu bir görünüm elde edilmeye çalışılır.

İlginizi çekebilir; https://www.sacadair.com/sacinizi-boyamadan-once-bilmeniz-gereken-3-sey

Ombre ve Sombre arasında ne fark vardır?

Ombre ve sombre arasındaki isim benzerliği her iki saç uygulamasının da çoğu zaman karıştırılmasına neden olmaktadır. Ancak her ne kadar isim olarak benzese de ombre ve somre farklı saç boyama uygulamalarıdır. Aradaki farkı kısaca açıklayacak olursak ombre uygulamasında koyu saç diplerinden uçlara doğru açık renklere veya farklı renklere geçiş söz konusudur. Sombre uygulamasında ise saç dibi saç uçlarına kadar saçın tonlarından bir ile dört ton açık olacak şekilde saça doğal bir ışıltı katmak için boyanır. Bu yüzden ombre uygulamasında daha keskin geçişler söz konusu iken sombre uygulamasında ise saç diplerinden itibaren daha yumuşak bir geçiş söz konusudur. 

Saça Dair ekibi olarak bu yazımızda Ombre ve Sombre nedir sorusu hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Siz de ombre ve sombre uygulamaları ile saçınıza yeni bir hava katmak ve saçınızda sağlıklı, canlı ve her zamankinden daha parlak bir görünüme sahip olmak istiyorsanız sitemizde yer alan saç bakım ürünlerinden faydalanabilirsiniz!

İlginizi çekebilir; https://www.sacadair.com/insight-antioxidant-serisinin-en-sevilenleri

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.