x

Saç Tipine Göre Şampuan Seçimi

21 Mayıs 2021
Saç Tipine Göre Şampuan Seçimi

  Söz konusu dış görünüşümüzü tamamlayan en önemli kısımlardan biri olan saçlar olunca, herkes sağlıklı, canlı ve parlak saçlara sahip olmak istiyor. Saç bakımı ve temizliği için ise en çok kullanılan ürünlerin başında şampuanlar geliyor. Özellikle günlük saç bakımı rutinin vazgeçilmezi olan şampuanlarda ise saç tipine uygun olan şampuanı seçmek oldukça önemli.. Saç tipine uygun olmayan şampuanları kullanmak saç derisi ve saç tellerinde problemlere neden olabilir. Yağlı saçlar için üretilen şampuanları kuru saçlar için kullandığınızda saçlarınız daha da kuruyabilir ya da kırılabilir daha mat bir görünümüme dönüşebilir. Aynı şekilde kuru saçlar için üretilen şampuanları yağlı saçlarınız için kullandığınızda saçlarınız daha da yağlanabilir. Ayrıca saç tipine uygun olmayan yanlış şampuan seçimi özellikle saç derisinde yaşanan kepek, saç dökülmesi ya da egzama gibi problemlere neden olabilir.   Saç tipinize göre şampuan seçmek için ilk belirlemeniz gereken hangi saç tipine sahip olduğunuz. Saç uzmanları genel olarak saçları 3 kategoriye ayırıyorlar. Yağlı saçlar, kuru saçlar ve normal saçlar. Bu kategori belirlenirken ise saç derisinin ürettiği yağ olan sebum miktarı temel alınmaktadır.   Sağlıklı, canlı ve gür saçlar için saç tipini doğru belirlemenin ve doğru şampuanı kullanmanın oldukça önemli olduğundan bahsetmiştik. Saç tipinizi belirlediyseniz şimdi sıra doğru şampuanı ve diğer bakım ürünlerini seçmekte. Yazımızın devamında ise hangi saç tipleri için hangi ürünleri tercih etmelisiniz kısaca bilgi vermeye çalışacağız.

Yağlı Saçlar İçin Öneriler 

Yağlı saçlar özellikle ince telli saçlara sahip kişilerde daha sık görülen saç tiplerinden biridir. Saç derisinin fazla yağ yani sebum üretmesi ile saçın fazla yağlanması olarak bilinen yağlı saçların oluşmasının birçok nedeni olabilir.  Sizde yağlı saçlara sahipseniz saçlarınıza sağlıklı, güçlü ve canlı bir görünüm kazandırmak için tek yapmanız gereken yağlı saçlar için üretilmiş özel ürünleri kullanmak. Sizin için hazırladığımız yağlı saçlar için üretilmiş ürünlerden bazılarına göz atabilirsiniz;

Yağlı saçlar için en önemli bakım ürünlerinden biri günlük saç bakım rutininde oldukça önemli bir yere sahip olan şampuan. Yağlı saçlar için özel olarak üretilmiş Kerastase Specifique Bain Divalent Yağlanma Önleyici Şampuan saç derisinde ki aşırı sebum üretimini düzenleyerek saçlardaki aşırı yağlanmayı önlemeye yardımcı olur. Saç derisinde oluşan aşırı yağlanmayı derinlemesine ve etkili bir şekilde saç derisinin yapısını bozmadan gerçekleştirir.

Yağlı saçlar için kullanabileceğiniz bir diğer ürün ise Kerastase Specifique Masquargil Saç BanyÖncesi Kil Maskesi. Banyo esnasında şampuanlanma yapmadan önce kullanılan Kerastase Specifique Masquargil Saç BanyÖncesi Kil Maskesi kil formu ile saç derisinde yer alan yağ ve kir kalıntılarını tamamen temizleyerek, saç derisinde bulunan gözeneklerin açılmasını sağlar. Ayda bir kere kullanımı istenen etki için yeterlidir. Yağlı saçlara sahipseniz ve saçlarınıza canlı, parlak, sağlıklı bir görünüm kazandırmak istiyorsanız sitemizde bulunan diğer saç bakım ürünlerine de göz atabilirsiniz! 

Kuru Saçlar İçin Öneriler

Kalın telli saçlara sahip olanlarda daha sık görülen kuru saçlar, mat, kabarık ve elektriklenmiş görünümü ile sahip olanların kâbusu haline gelen saç tiplerinden biri. Özellikle mevsim değişikliklerinde birçok insan kuru saç ile problemi ile karşı karşıya kalıyor. Saç derisinin yeteri kadar sebum üretmemesinden kaynaklanan kuru saçlar için ise doğru bakım ürünleri ile ihtiyacı olan nemi sağlamak mümkün. Gelin bu ürünlerden bazılarına göz atalım;

Kuru saçlar için özel olarak üretilmiş olan Davines Momo Kuru Saçlar İçin Nemlendirici Şampuan, 5,5 ph değeri ile kurumuş ve nemi azalmış olan saçı ağırlaştırmadan, daha fazla yıpratmadan nemlendirir ve güçlendirir. Saçın nem dengesini sağlayarak, korumasına yardımcı olur, Böylece kuru saçın mat görünümü yerini doğal parlaklığa bırakır.

Kuru saçlar için özel olarak üretilmiş bir diğer ürün ise Davines Nounou Besleyici ve Koruyucu Bakım Kremi. Çok kuru, hassas ya da kırılgan saçlar için özel olarak tasarlanmış Davines Nounou Besleyici ve Koruyucu Bakım Kremi içerisinde bulunan domates suyu, tatlı badem ve shea yağı ile saçınızı nemlendirirken, saçlarınızın eski formuna geri dönerek parlak, canlı ve sağlıklı bir görünüm kazanmasını sağlar. Ayrıca perma, düzleştirme, boya ya da röfle gibi kimyasal içerenler işlemlerin saçta oluşturduğu tahribatı da etkili bir biçimde onarmaktadır.

Sizde kuru saçlara sahipseniz, saçınızda ki mat ve elektriklenmiş görünümü parlak ve sağlıklı saçlara dönüştürmek istiyorsanız sitemizde bulunan kuru saçlar için özel olarak üretilmiş saç bakım ürünlerine göz atabilirsiniz!

 

 

Normal Saçlar İçin Öneriler

  Sağlıklı saçlara sahipseniz saçlarınızı kurumaya, yağlanmaya ya da diğer saç problemine karşı korumak için gerekli olan saç bakımını günlük rutin haline getirmenizde fayda var.  Günlük saç rutini oluştururken kullanılan ürünlerin başında ise şampuan ve bakım yağları geliyor. Günlük saç bakım rutini için ise şu ürünleri tercih edebilirsiniz;

%96 doğal içeriğe sahip, içerisinde silikon, sülfat ve paraben bulunmayan Kerastase Aura Botanica Bain Micellaire Riche Doğal Şampuan ayrıca içerisinde bulunan besin takviyeleri ile saçınızın ihtiyacı olan bakımı sağlarken saçınızı korur ve besler. Saçı ağırlaştırmayan yapısı ile saçınızı 72 saat elektriklenmeye karşı korur. Kerastase Aura Botanica Bain Micellaire Riche Doğal Şampuanı diğer sülfatsız şampuanlardan ayıran en önemli özelliği ise içerisinde bulunan Hindistan cevizi şekerinde bulunan aktif maddeler sayesinde köpük oluşmasını sağlamaktadır. Böylece sülfatsız şampuanlarda köpürme olmadığı için temizlenmiyor hissini yaşamazsınız.

Saçlarınızın doğal, sağlıklı ve canlı görünümü korumak için kullanabileceğiniz bir diğer ürün ise Kerastase Aura Botanica Concentre Essentiel Besleyici Yağ. İçerisinde argan yağı, jojoba yağı, avokado yağı ve Hindistan cevizi yağı gibi saç için besleyici ve güçlendirici besin takviyeleri içeren Kerastase Aura Botanica Concentre Essentiel Besleyici Yağ şampuanlanma öncesinde veya sonrasında uygulanarak saçı ağırlaştırmadan besler ve oluşabilecek elektriklenmeleri, kabarmaları engeller. Kerastase Aura Botanica Concentre Essentiel Besleyici Yağın bir diğer önemli özelliği ise saçları beslerken bir yanda da elleri besleyen yapısıdır. Saç bakımınızı yaparken ellerinizi de besleyerek korur, pürüzsüz ve yumuşak olmasını sağlar.

Saça Dair ekibi olarak bu yazımızda saç tipinize göre şampuan seçimi  hakkında bilgi vermeye ve saç tiplerine uygun şampuanlar ve bakım ürünleri  ile ilgili öneriler vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Sizde saç tipinize uygun ve özel ürünler ile saçınıza sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüm kazandırmak istiyorsanız sitemizde yer alan her saç tipine özel saç bakım ürünlerinden faydalanabilirsiniz!

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.