x
Sonbaharda Saç Dökülmesi Artar Mı?

Sonbaharda Saç Dökülmesi Artar Mı?

16 Ekim 2023

Saç dökülmesi zaman zaman her insanın başına gelir. Her saç, az da olsa dökülür. Saç dökülmesini tetikleyen birçok nedenden söz edebiliriz. Sonbaharda saç dökülmesi ise genel olarak herkeste yaşanır. Mevsimsel saç dökülmesi olarak da adlandırılan bu durum, sonbaharın geçişiyle birlikte yeniden normale döner. Sonbaharda saç dökülmesini önlemede Kerastase;

Yıpranmış saçlar için Kerastase Resistance Serisi, Kuru saçlar için ise Kerastase Nutritive Serisi’ni tavsiye ediyor. 

Saçlarınız boyalı ise mutlaka Boyalı Saç Bakımı ile ilgili içeriğimizi okumanızı öneririz.

Sonbaharda Saç Dökülmesi Sezonel Bir Durum Mudur?

Sonbaharda görülen mevsimsel dökülme tamamen geçici bir durumdur. Günlerin kısalması ve vücudun daha az melatonin üretmesi, bu dökülmenin temel nedeni olarak görülür. Bu mevsimde saçların dökülme hızı artar, ancak mevsim sonunda yeniden normal düzeyine ulaşır.

Hangi Aylarda Saç Dökülmesi Artar?

Mevsimsel saç dökülmesi sonbahar aylarında kendini daha net gösterir. Eylül, Ekim ve Kasım ayları, dökülmenin zirve noktalara ulaştığı aylar olarak tanımlanabilir.

Sonbaharda Dökülen Saçlar Geri Çıkar Mı?

Sonbaharda saç dökülmesi geçici nitelikte yaşanır. Doğru ve düzenli bakım yaparak sonbahar sonrası saçlar yeniden geri kazanılabilir.

Sonbaharda Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir?

Doğru bakım uygulamaları ve yaşam tarzı ile sonbahar saç dökülmelerini büyük oranda engelleyebilmek mümkün. Bunun için aşağıdaki önlemler alınabilir:

  • *Saç derisinin sağlıklı olması, saç kökleri için de önem arz eder. Bu yüzden de saç derisinin temiz tutulması ve zaman zaman kan dolaşımını artırmak için basit masajların yapılması dökülmeyi azaltır. 

  • *Sonbaharda havanın çok soğuk olmadığı günlerde saçların saç kurutma makinesi ile kurutulması önerilmez. Nemli saçlar daha dayanıksız olur ve kurutma makinesinin ısısı, zayıf olan saç köklerinin dökülmesine yol açabilir. 

  • *Stres, saç dökülmesinin en büyük nedenlerinden biri. Bu yüzden de stresten uzak durmak dökülmeyi engellemek için etkili bir yöntem. 

  • *Dökülme riskinin arttığı sonbahar günlerinde saç boyası ve perma gibi uygulamaları yaptırmamak da dökülmenin önüne geçebilir. 

  • *Spor yapmak, saç sağlığının korunmasına yardımcı olur. Her gün en az yarım saat spor da saçların güçlü kalmasını destekler. 

  • *Son olarak da dengeli beslenme ve düzenli uyku ile saç dökülmesine karşı mücadele edilebileceği söylenebilir.

  • *Saç dökülmesini engelleyici şampuan ve saç bakım ürünleri de sonbaharda saçlarınızı korumanıza destek olur.

Saça Dair Ürünleri ile Sonbaharda Saçlarınızı Koruyun

Sonbaharda saç dökülmesini engellemek için doğru saç bakım ürünlerini kullanmak son derece önemlidir. Bakım ürünlerinin doğru seçilmesi, beklediğiniz etkiyi artıracaktır. Saça Dair dünyaca ünlü ve etkisi kanıtlanmış, Kerastase, Insight, Wella ve Aveda ürünleri ile saç sağlığınız ve güzelliğiniz için sizlerle. Siz de dünyaca ünlü markaların en kaliteli ürünleri ile saçlarınızı koruyun ve güzelleştirin.

Saça Dair kampanyaları ile tercih ettiğiniz ürünleri indirimli olarak alma imkanına sahip olabilirsiniz.


Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.