x
Hızlı Saç Uzatmak İçin En Önemli 4 Unsur Nedir?

Hızlı Saç Uzatmak İçin En Önemli 4 Unsur Nedir?

15 Eylül 2021

Saçlarımız dış görünüşümüzü tamamlayan en önemli aksesuarlarımızdan biri. Bu yüzden bazen bazı değişiklikler yapmak isteyebiliriz. Farklı saç renkleri denemek ya da farklı saç kesimlerine sahip olmak gibi. Bazen kısa saçlara sahip olmak isteriz bazen ise upuzun gür saçlara. Kısa saçlara sahip olmak her ne kadar kolay olsa da uzun saçlar için maalesef aynı şey geçerli değil. Uzun saçlara sahip olmak belirli bir saç bakım rutini ve sabır isteyen bir süreç.

Yazımızda saçlarınızı uzatmak isteyenler için hızlı saç uzatmak için en önemli 4 unsur hakkında kısa bilgiler vermeye çalışacağız.

Besleyici Şampuanlar Tercih Edin

Saç bakımı rutini içerisinde yer alan olmazsa olmaz hepimizin kullandığı ürünlerin başında şampuan gelir. Bu yüzden saç uzatma sürecinde en çok etki eden saç bakım ürünlerinden biri de şampuandır. Saçlarınızı uzatırken en önemli etkenlerden biri güçlü saçlara sahip olmaktır. Bunu ise besleyici şampuanları tercih ederek sağlayabilirsiniz. Besleyici bakım şampuanları sahip oldukları zengin içerikler ile saç derisini ve saçları besleyerek daha hızlı uzamasına yardımcı olur.

Saç Diplerine Masaj Yapın

Saç derisinin kan dolaşımını hızlandırmakta saç uzatmakta oldukça önemli unsurlardan biridir. Kan dolaşımın hızlanmasını soğuk su ile sağlayabileceğiniz gibi masajla da yapabilirsiniz. Her gün saç diplerinize yapacağınız 10 dakikalık masaj saç uzatmanızda oldukça yardımcı olacaktır. Hatta saç diplerine masaj yapmak için satılan ürünlerden de faydalanabilirsiniz. Yaptığınız masaj daha da etkili olsun istiyorsanız, masaj yaparken saç bakım yağlarını ya da saç bakım serumlarını kullanabilirsiniz. Bunu rutin haline getirdiğiniz takdirse saçlarınızın nasıl hızla uzadığına şahit olacaksınız.

Saçlarınızdaki Kırıkları Düzenli Olarak Aldırın

Saçlarınızı sağlıklı bir şekilde uzatmak istiyorsanız öncelikle sağlıklı saçlara sahip olmanız gerekiyor. Aksi halde uyguladığınız bütün bakım yöntemleri, yağlar ya da besleyici bütün ürünler sağlıksız saçlara yöneleceği için saçınızı hızlı uzatmanızı engelleyecektir. Sağlıklı saçlar için ise işe öncelikle saçlarınızdaki kırıkları aldırmak ile başlayın. Saçlarınızı uzatmak için saçlarınızı kestirmek size zor gelebilir ancak sadece kırıkları aldırmaktan söz ediyoruz. Emin olun kestirdiğinizden çok daha fazla saça çok daha kısa sürede sahip olacaksınız.

İlginizi çekebilir: En Etkili Saç Bakım Yöntemleri

Sağlıklı Beslenmeye Dikkat Edin

Saç uzatmak söz konusu olduğunda göz ardı edilen ancak en önemli konulardan biri de sağlıklı beslenmek. Sağlıklı ve dengeli beslenme vücudun ihtiyacı olan bütün besin değerlerinden alabilmesi için oldukça önemli. Özellikle saçlarınızı uzatmak için protein bakımından zengin besinler tüketmeniz gerekiyor. Böylece saçlarınızın uzaması için ihtiyaç duyduğu vitaminlere ve minerallere sahip olursunuz.

Saça Dair ekibi olarak bu yazımızda hızlı saç uzatmak için en etkili 4 unsur hakkında bilgi vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Saçlarınızı hızlı bir şekilde uzatarak sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüm kazandırmak istiyorsanız sitemizde yer alan her saç tipine özel saç bakım ürünlerinden faydalanabilirsiniz!

 

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.