x
Duşta Saç Bakımı Tüyoları!

Duşta Saç Bakımı Tüyoları!

24 Mayıs 2021

Gündelik hayatın en önemli temizlik rutinlerinden biridir duş almak. Ayrıca saçınızı temizlerken saçınıza gerekli bakımı yapmak içinde büyük fırsattır. Duşta hızlıca saçını şampuanlayıp çıkanlardansanız, sadece saçınızı yağlardan ve kirlerden arındırmış olursunuz. Sağlıklı, canlı bir görümüme sahip, parlak ve dolgun saçlar için ise çok daha fazlası gerekiyor. Sadece duş alırken alışkanlık haline getirerek uygulayacağınız bazı saç bakım tüyoları ile istediğiniz canlı, parlak ve sağlıklı saç görünüme kavuşmanız mümkün. Peki, duşta hangi saç bakımı adımlarını uygulayabilirsiniz, neler yapabilirsiniz, işte sizin için bazı tüyolar;

Saçlarınızı Tarayın

  Sağlıklı saçların olmazsa olmaz en önemli adımlarından biri saçları taramaktır. Saçlarınızı tararken meydana gelebilecek kırılmaların,  yıpranmaların önüne geçebilmek ve en aza indirmek için ise bazı detaylara dikkat etmek gerekiyor. Çoğu kişi duşta saç taramanın saçlara iyi geleceğini düşünse de aslında duşta saçları taramak saçlara zarar vermektedir. Duş esnasında ıslanan saçlar daha zayıf ve nemli yapıda oldukları için kırılmaya daha müsait olurlar. Ayrıca ıslak saç derisi duşta daha hassas yapıda olacağı için saç taraması saç derisine zarar verebilir. Bu yüzden uzmanların çoğu duşa girmeden önce saç taramayı öneriyorlar. Böylece duş esnasında saç taramanın oluşturacağı kırılma ve yıpranmadan saçlarınızı koruyabilirsiniz.

Yağ İle Saç Derinize Masaj Yapın

  Saç bakım yağları, saçlara sağladığı faydalar nedeniyle saç bakımı rutini içerisinde yer alan en önemli ürünlerden biri. Genellikle bitkisel yağlardan üretilen saç bakım yağları, saçları beslerken güçlendirmeye, parlak ve dolgun saç görünümü sağlamaya yardımcı olurlar. Saçınız için saç bakım yağı kullanmaya karar verdiyseniz, dikkat etmeniz gereken en önemli detay ise saç tipinize uygun doğru saç bakım yağını kullanmak. Yağlı saçlar, kuru saçlar ya da normal tipte ki saçlar için özel olarak üretilmiş saç bakım yağları bulunmaktadır. Yağlı saçlarınız için kullanacağınız yanlış saç bakım yağı, saçlarınızdaki yağ oranını daha da arttırarak ağırlaşmasına, matlaşmasına neden olacaktır. Aynı şekilde kuru saçlarınız için kullanacağınız yanlış saç bakım yağı her ne kadar saçlarınıza daha iyi bir görünüm kazandırsa da saç derinize zarar verebilir. Geliştirilen saç bakım ürünleri ile artık her saç tipine uygun saç bakım yağları bulmakta oldukça kolay. Duş alırken şampuanlama öncesi veya şampuanlama sonrası kullanılan her saç tipine uygun saçım bakım yağları, sizi hangi saç bakım yağını kullansam derdinden kurtarabilir. Her saç tipine uygun saç bakım yağlarından hangisini kullanmalıyım derseniz ise en sık tercih edilenlerden biri olan Kerastase Elixir Parlaklık Yağı‘nı tercih edebilirsiniz.

Dünyaca ünlü saç bakım markalarından biri olan Kerastase tarafından üretilen Elixir parlaklık yağı yumuşatıcı ve antioksidan özelliği ile içerisinde yer alan mısır, prekaksi, kamelya ve argan yağı ile saçlarınızı beslerken, güçlendirir. Böylece sağlıklı, parlak ve canlı görünümünü geri kazanmasına yardımcı olur. Saç derisinde ki hücre yenilenmesini de destekleyerek saç derisinde oluşabilecek aşırı yağlanmanın ya da kurumanın da önüne geçmeyi sağlar. Kerastase Elixir Parlaklık yağını duş esnasında ister şampuanlanmadan önce, derinlemesine temizlik ve şampuanın daha etkili olması için kullanabilir ya da şampuanlanma sonrası nemli saçlarınıza, saçınızı besleyip güçlendirmek için kullanabilirsiniz.

  Duş alırken saç bakım yağlarını da saç bakım rutininize ekleyerek saç bakım yağlarının saçı besleyen, güçlendiren ve parlaklık sağlayan yapısından faydalanmak istiyorsanız sitemizde yer alan diğer saç bakım yağı ürünlerine göz atabilirsiniz!

 

Doğru Şekilde Şampuanlayın

  Saç bakımı ve temizliği denince duşta en sık kullanılan saç bakım ürünlerinin başında şampuan geliyor. Şampuanı kullanırken ise saç tipine uygun şampuanı seçmek ve şampuanlamayı doğru bir şekilde yapmak saç sağlığı için oldukça önemli. Doğru şampuanlama konusunda en çok yapılan hatalardan biri şampuanı saça direkt dökmek ve köpürtmek. Bu yöntem hem saçlara hem de saç derisine oldukça zarar vermektedir. Doğru şampuanlama için saçların komple ıslandığından emin olduktan sonra, şampuanı saça eşit şekilde yayabilmek için şampuan ele dökülmeli ve sonrasında masaj yaparak saçın her tarafına dağıtılarak, köpürtülmelidir. Saçınızın uzunluğuna göre 30 ya da 60 saniye süren şampuanlamadan sonra saçlarınızı durulayabilirsiniz.

Doğru şampuanlama için önemli olan bir diğer konunun ise doğru şampuan seçimi olduğundan bahsetmiştik. Yağlı, kuru veya normal saçlar için hatta ince telli, kalın telli saçlar için bile şampuan çeşitleri bulunmaktadır. Doğru şampuan seçimi, saçınızı temizlerken saç derinizde ki yağ oranını da dengeleyerek sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Doğru şampuanı arıyorsanız tüm saç tiplerine uygun olan şampuanlardan birini olan Kerastase Blond Absolu Bain Lumiere Şampuan deneyebilirsiniz. Kerastase Blond Absolu Bain Lumiere Şampuan, hyaluronik asitle zenginleştirilmiş içeriği ile saçları kirden ve tozdan derinlemesine temizlemesinin yanı sıra sonrasında da koruma sağlayarak saça yapışmalarını engeller. Böylece saçlarda uzun süren sağlıklı ve güçlü bir görünüm sağlar. Besleyici özelliği ile saçlarda anında ve kalıcı parlaklık kazandırır.

  Saç tipinize uygun daha fazla şampuan seçeneği için sitemizde bulunan diğer şampuanlara göz atabilirsiniz!

 

Saç Kremi Kullanın

  Saç temizliği ve bakımı için duş alırken maalesef sadece şampuan kullanımı yeterli olmayabilir. Bazı şampuanlar, saç kremi içeriğine sahip olsa da saç kreminin ayrıca kullanılması ile yarattığı etkiyi yaratmayabilir. Bu yüzden saçınızın yeteri kadar nem almasını, beslenmesini ve güçlenmesini istiyorsanız saç kremini şampuanlamadan sonra şampuandan arınmış saçınıza uygulamanız gerekmektedir. Böylece daha sağlıklı, güçlü, parlak ve canlı görünüme sahip saçlar elde edebilirsiniz. Farklı saç tipleri için farklı saç kremleri olsa da alacağınız her tip için uygun saç kremleri ile de saçınızda yaratmak istediğiniz etkiyi sağlayabilirsiniz. Bunlardan biri de her saç tipine uygun olan INSIGHT insight Antioxidant Yenileyici ve Koruyucu Saç Kremi. İçeriğinde yer alan havuç özleri ile saçı ağırlaştırmadan yumuşatarak kolay taranmasına ve şekillendirilmesini sağlayan InsightINSIGHT insight Antioxidant Yenileyici ve Koruyucu Saç Kremi aynı zamanda içeriğinde bulunan soya, jojoba ve fındık yağı ile antitoksidan bir etkiye sahiptir. Saçları kökten uca kadar besleyerek, nemlendirir ve güçlendirir.

  Farklı saç tipleri için farklı özelliklere sahip saç kremi seçenekleri için sitemizde bulunan diğer saç kremi ürünlerine göz atabilirsiniz.

 

  Saça Dair ekibi olarak bu yazımızda duşta bakım tüyoları hakkında bilgi vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Sizde saçınıza sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüm kazandırmak istiyorsanız sitemizde yer alan her saç tipine özel saç bakım ürünlerinden faydalanabilirsiniz!

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.