x
Duş Sonrası Saç Bakımının Atlanmaması Gereken Adımları Nelerdir?

Duş Sonrası Saç Bakımının Atlanmaması Gereken Adımları Nelerdir?

22 Aralık 2021

Sağlıklı saçlara ulaşmanın en etkili yolu doğru saç bakım rutinini oluşturmaktır. Saç bakım rutinlerinin en önemli adımlarında biri ise saçlarınızı yıkamaktır. Ancak saç bakımı sadece bununla bitmez. Duştan sonra saç bakımı uygulayarak saçınızın ihtiyacını olan bakımı tam olarak sağlamalısınız. Yazımızda duş sonrası saç bakımının atlanmaması gereken adımları hakkında kısa bilgiler vereceğiz.

Saçlarınızı Kurularken Nazik Olun

Duştan çıktığınızda hala nemli olan saçlarınız yumuşayan yapısı ile kırılmaya, yıpranmaya ve kopmaya daha müsaittir. Bu nedenle duş sonrası saç bakımına başlarken uygulayacağınız bütün işlemler ya da saç bakım ürünü uygulamalarında oldukça nazik olmalısınız. Özellikle de duştan çıktığınızda ilk adım olan saçlarınızı kurularken. Saçlarınızı sert bir şekilde ovalayarak kurutmaya çalışırsanız saçlarınız yıpranacak, kırılacak hatta kopacaktır. Bunun yerine daha sakin ve nazik hareketler ile saçınızı kurulayın.

Taramayı kolaylaştıran kremlerden faydalanın

Saçlar duş esnasında ıslandığı ve yapısı yumuşadığı için birbirine kolayca dolanabilir ve taranması zor bir hale gelebilir. Özellikle de uzun ve kıvırcık saçlara sahipseniz. Eğer sizde duş esnasında kolayca birbirine giren saçlara sahipseniz taramayı kolaylaştıran özel saç bakım ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Bu saç bakım ürünlerinden bazıları duş esnasında kullanılabildiği gibi duştan sonra kullanılanlarda mevcut. Ancak saçlarınızda kalarak daha kolay tarama sağlayacağı için duş sonrası kullanılan taramayı kolaylaştıran kremler için daha etkili diyebiliriz. Duştan çıktıktan sonra saçlarınıza uygulayacağınız taramayı kolaylaştıran kremler saçlarınızı yumuşatarak kolayca taramanızı sağlarken bir yanda de zengin içeriği ile saçınızı beslemeye yardımcı olacaktır.

Saçlarınızı yüksek ısıda kurutmayın

Duş sonrası saç bakımı söz konusunda en sık yapılan hatalardan biri saçları hemen kurutmak için yüksek ısı kullanmaktır. Yüksek ısı saçları en çok tahrip eden, en çok zararı veren, kurumasına ve kırılmasına neden olan uygulamalardan biridir. Yüksek ısı kullandıktan sonra bir de ısı ile şekillendirici kullanıyorsanız muhtemelen saçlarınız zamanla oldukça kötü bir görünüme bürünecektir. Doğru saç kurutma yöntemi için saçlarınızı öncelikle kendi halinde kurumaya bırakmanız gerekiyor. Biraz kendi halinde kuruduktan sonra orta ısı ile kurutabilirsiniz. Eğer mutlaka ısı ile şekillendirmeniz gerekiyor ise ısıya karşı termal koruma sağlayan saç bakım ürünlerinden faydalanabilirsiniz.

Doğal yağların gücünden faydalanın

Sağlıklı, gür ve hacimli saçlara sahip olmak istiyorsanız saçınıza ihtiyacı olan bakımı sağlamalısınız. Böylece saçlarınızın beslenip, güçlenerek istediğiniz görümüne kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Saçlarınızı beslemek ve güçlendirmek için ise doğal yağların gücünden faydalanabilirsiniz. Bu yağlar hep saçınızı besler hem de ipeksi, parlak ve canlı saçlara sahip olmanıza yardımcı olurlar.

Saça Dair ekibi olarak bu yazımızda duş sonrası saç bakımının atlanmaması gereken adımları nelerdir sorusuna kısa cevaplar vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Sizde saçlarınıza gerekli doğru bakımı sağlayarak sağlıklı, canlı ve daha parlak saçlara sahip olmak istiyorsanız sitemizde yer alan her saç tipine özel saç bakım ürünlerinden faydalanabilirsiniz!

 

 

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.