x
Yanmış Saçlar En Hızlı Nasıl Onarılır?

Yanmış Saçlar En Hızlı Nasıl Onarılır?

15 Kasım 2021

Hayatımızda bir değişiklik yapmak istediğimiz zaman genellikle saçlarımızdan başlarız. Saçımızın rengini değiştirmek ya da farklı bir şekilde kestirmek bize iyi gelebilir. Ya da çeşitli işlemler ile saç yapımızı değiştirmek isteyebiliriz. Ancak kimyasal içeren bu işlemler bazen istemediğimiz şekilde sonuçlanabilir ve saçımız yıpranarak yanabilir. Özellikle renk değiştirme işlemlerinde kullanılan saç rengini açıcı kimyasallar saçlar yanarak, cansız, yıpranmış ve kuru bir görünüme bürünebilirler.

Eğer saçlarınız uygulanan işlemlerden dolayı yanmış ise doğru bakımı sağlayarak ve bazı püf noktalarına dikkat ederek saçlarınızı onarabilirsiniz. Yanmış saçları onarmak her ne kadar uzun bir süreç olsa da sabır ve doğru bakım ile başarmak mümkün.

Yazımızda yanmış saçlarınızı en hızlı şekilde onarmanıza yardımcı olacak detaylar hakkında kısa bilgiler vermeye çalışacağız.

Saçları Isıya Maruz Bırakmayın

Yanmış saçlar için yapabileceğiniz en büyük hatalardan biri saçınızı ısıya maruz bırakmaktır. Yanmış saçların dokusu ve yapısı tamamen bozulmuş durumda olacaktır. Isının yıpratıcı özelliği ise kötü durumda olan saçlarınızın daha da kötüleşmesine neden olur. Bu yüzden saçlarınızı onarma süreci boyunca elinizden geldiğince saçınızı ısıdan uzak tutmaya çalışın.

Doğal Saç Maskeleri Uygulayın

Yanmış saç demek; kırıkların bütün saça yayıldığı, dokunduğunuzda hissedebileceğiniz kadar kurumuş saçlar demek. Bu yüzden yanmış saçlarınızı onarmak istiyorsanız yapabileceğiniz en etkili uygulama saçınıza ihtiyacı olan besini ve nemlendirmeyi sağlamak olmalı. Bunun için ise evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz doğal saç maskelerinin gücünden faydalanabilirsiniz. Saç için oldukça faydalı ve besleyici olduğu bilinen vitaminlerden ve yağlardan kendinize doğal saç maskesi hazırlayabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı, badem yağı, avokado yağı gibi yağlardan hazırlanan doğal saç maskelerini saç bakımınıza dahil edebilirsiniz. Ayrıca bu maskelerin içerisine ekleyeceğiniz vitaminler saçlarınızın daha kısa sürede güçlenerek onarma sürenizi daha da kısaltmanıza yardımcı olacaktır.

Boyadan Uzak Durun

Saç renginizi değiştirmek isteyebilirsiniz ama yanmış saçlara sahipseniz bir süre saç boyalarından uzak durmanız gerekiyor. Saç boyaları içerisinde bulunan kimyasal saçlarınızın daha da yıpranmasına neden olabilir. Hatta hali hazırda yanmış olan saçlarınızın daha da kötü bir hal almasına neden olabilir. Saçınız eski gücünü ve sağlığını kazanana kadar saçınızın yıpranmasına neden olabilecek kimyasal içeren her türlü uygulamadan uzak durmanız gerekiyor.

Yanmış Kısımları Kesin

Son olarak yıpranmış saçları onarmanın en hızlı yollarından biri saçın yanmış kısımlarından kurtulmak. Bu yüzden öncelikle saçlarınızın yanmış kısımlarını kestirin. Yanmış, yıpranmış ve kırıklardan arınmış bir saç çok daha hızlı bir şekilde kendini toparlayacaktır.

Saça Dair ekibi olarak bu yazımızda yanmış saçlar en hızlı nasıl onarılır sorusuna kısa cevaplar vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Sizde saçlarınıza gerekli doğru bakımı sağlayarak sağlıklı, canlı ve daha parlak saçlara sahip olmak istiyorsanız sitemizde yer alan her saç tipine özel saç bakım ürünlerinden faydalanabilirsiniz!

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.