x
Doğru saç kremi kullanımının 4 adımı nedir?

Doğru saç kremi kullanımının 4 adımı nedir?

14 Ocak 2022

Saç kremi şampuandan sonra en sık kullanılan saç bakım ürünü. Şampuan saçı etkili bir şekilde temizlemek için kullanılırken, saç kremi ise saç nemlendirmek ve beslemek için kullanılıyor. Ancak saç kreminin saçta istenilen etkiyi yaratması için doğru şekilde kullanımı oldukça önemli. Yazımızda doğru saç kullanımının 4 adımı hakkında kısa bilgiler vermeye çalışacağız.

Saçtaki fazla suyu sıkın

Saç kremini saçınıza uygulamadan önce saçınızdaki tüm şampuanı güzelce duruladığınızdan emin olun. Sonrasında ise saçınızdaki fazla suyu sıkın ve hafif nemli kalacak şekilde bırakın. Banyo esnasında uygulanan durulanan saç kremlerinde en sık yapılan hatalardan biri saç kremini ıslak saça uygulamaktır. Ancak saçlarınız ıslak ise, saç kremi saçlarınızdan suyla birlikte kayar gider. Bu yüzden saç kremi saçlarınıza tam olarak nüfuz edemez ve saç kremi etkisini yitirir. Saç kreminin saçlarınızda istediğiniz etkiyi oluşturabilmesi için uygulamadan önce saçtaki fazla suyu sıkın.

Yalnızca saç ortalarına ve uçlarına uygulayın

Saç kremlerinin en önemli etkisi saçlara ihtiyacı olan nemi sağlayarak beslemek, güçlendirmek ve güçlü saçlara sahip olmanızı sağlamaktır. Bu yüzden saç kremleri oldukça yoğun içeriğe sahiptir ve bu içerik sadece saç telleri için uygundur. Saç kremini saç diplerinize uyguladığınız takdirde yoğun içeriği saç derinizin yağ dengesinin bozulmasına neden olacaktır.

En az 1 dakika bekleyin

Saç kremini saçlarınıza uyguladıktan sonra hemen duruluyorsanız muhtemelen saç kremi saçınıza hiçbir etkide bulunamıyor. Saç kremleri, saçın ihtiyacı olan nemlendirmeyi ve beslenmeyi sağlamak için belirli bir süre bekletilmesi gereken bir saç bakım ürünüdür. İstediğiniz etkiyi yakalayabilmek için saç kremini en az 1 dakika saçınızda bekletin.

Nazikçe durulayın

Saç kremi uygulaması bittikten sonra saçlarınız yoğun nemlendirmeden dolayı oldukça yumuşak bir yapıda olacaktır. Bu yüzden saçınızı durularken nazikçe ve yavaş hareketlerle durulamanız gerekmektedir. Böylece yumuşak yapıdaki saçlarınızın kırılmasını ve kopmasını engellemiş olursunuz.

Saça Dair ekibi olarak bu doğru saç kremi kullanımının 4 adımı nedir sorusuna kısa cevaplar vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Sizde saçlarınıza gerekli doğru bakımı sağlayarak sağlıklı, canlı ve daha parlak saçlara sahip olmak istiyorsanız sitemizde yer alan her saç tipine özel saç bakım ürünlerinden faydalanabilirsiniz!

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.