x
Bebek Saçlarını Uzatmanın Yolları Nelerdir?

Bebek Saçlarını Uzatmanın Yolları Nelerdir?

12 Ekim 2021

Saç başlangıç çizgisinin ön kısmında yer alan ince ve kısa saç tellerine bebek saçları adı verilmektedir. Kısa bebek saçlarını şekillendirmekte zorluklar yaşayabilirsiniz. Ancak doğru saç bakımı uygulaması ile uzamalarını sağlayarak bebek saçlarınızı daha kullanılabilir hale getirebilirsiniz. Yazımızda bebek saçlarınızı uzatmaya yardımcı olacak yöntemler hakkında kısa bilgiler vereceğiz.

Saç Maskeleri ve Bakım Yağları Kullanın

Saçları uzatmanın en etkili yolu saçınızı doğru şekilde besleyerek güçlenmesini sağlamaktır. Bunun için ise saç bakım ürünlerden yardım alabilirsiniz. Saçları yoğun bir şekilde besleyerek uzamasına yardımcı olan en etkili saç bakım ürünleri ise saç maskeleri ve saç bakım yağlarıdır. Saç bakım yağları ve maskeleri içeriğinde bulunan vitaminler saçlarınızı besleyerek güçlendirir ve daha kısa sürede sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlar.

Serum Uygulayın

Bebek saçlarınızı hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzatmanın diğer bir yöntemi ise saç serumu kullanmak. Saç serumu saçın ihtiyacı olan besleyici ve güçlendirici içeriğe sahiptir. Ayrıca sadece saçları beslemek ve güçlendirmekle kalmaz aynı zamanda yapısı sayesinde adeta saçı bir kalkan gibi sarar. Böylece saçları ve saç derisini dış etkenlerin kötü etkisinden koruyarak daha sağlıklı bir biçimde uzamasına yardımcı olur. Saç bakım rutininize saç bakım serumu ekleyerek hem saçlarınızı besleyip, koruyabilir hem de bebek saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: 4 Adımda Mükemmel Saç Şekiilendirme Yöntemleri Nelerdir?

Saçlarınızı Çok Sert Taramayın

Saç taramak yanlış şekilde uygulandığı zaman saçı tahrip eden, kırılmasına hatta dökülmesine neden olabilen bir uygulamadır. Bu yüzden saçınızı tararken saçınızın kuru veya ıslak olmaması ya da saç tipinize uygun tarağı seçmek gibi bazı detaylara dikkat etmeniz lazım. Ayrıca söz konusu bebek saçları uzatmak olunca tarama şeklinize de dikkat etmenizde fayda var. Bebek saçlar kısa ve güçsüz yapılarından dolayı saçlarınızın geri kalanlarına göre daha hassastırlar. Bu yüzden saçınızı çok sert taramanız durumda kırılabilir ya da yıpranabilirler. Bu da bebek saçlarınızın uzama süresinin daha uzun sürmesine neden olabilir.

Saç Diplerinize Masaj Yapın

Saç diplerine masaj yaparak saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırmak sağlıklı ve hızlı saç uzatmak için oldukça etkili yöntemlerden biri. Saç bakım ürünü kullanırken, banyo esnasında ya da gün içerisinde saç diplerinize yapacağınız 10 dakikalık masaj kan dolaşımınızı hızlandırmaya yardımcı olacaktır. Hatta yapacağınız masaj daha etkili olsun isterseniz besleyici içeriğe sahip saç bakım ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Saç bakım serumu ya da saç bakım yağları ile yapacağınız masaj bebek saçlarınızı uzatmak için oldukça etkili olacaktır.

 

Saça Dair ekibi olarak bu yazımızda bebek saçlarını uzatmanın yolları nelerdir sorusuna cevaplar vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Sizde saçlarınıza gerekli doğru bakımı sağlayarak sağlıklı, canlı ve daha gür saçlara sahip olmak istiyorsanız sitemizde yer alan her saç tipine özel saç bakım ürünlerinden faydalanabilirsiniz!

                       

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.