x
4 Adımda Mükemmel Saç Şekillendirme Yöntemleri Nelerdir?

4 Adımda Mükemmel Saç Şekillendirme Yöntemleri Nelerdir?

15 Eylül 2021

Sağlıklı, gür ve parlak saçlara sahip olmak hepimizin hayalleri arasında. Saçlarınız şekillendirerek ise çok daha göz alıcı ve dikkat çekici görünümlü saçlara sahip olabilirsiniz. Dilerseniz belirgin bukleler ile gür saçlara dilerseniz ise dümdüz sağlıklı, canlı saçlara sahip olabilirsiniz. Ancak saç şekillendirme ısı ile yapıldığı için saçlar için yıpratıcı etkiye sahip olabilir. Bu yüzden bazı detaylara dikkat ederek saç şekillendirmenin yıpratıcı etkisini en aza indirebilirsiniz.

Yazımızda saç şekillendirme konusunda size yardımcı olacak 4 adımda mükemmel saç şekillendirme hakkında kısa bilgiler vermeye çalışacağız.

Saçınızı size uygun olan şampuanla yıkayın

Saçınızı kendi doğal yapısına uygun ya da ısı ile sağlıklı bir şekilde şekillendirmenin ilk yolu şampuandan geçiyor. Çünkü şampuan, saç bakım rutini içerisinde en sık kullanılan saç bakım ürünü ve saça olan etkisi de en yoğun olan. Saçınızı doğal şekli ve yapısı ile kullanmak istiyorsanız, sağlıklı saçlara sahip olmalısınız, güçlü saçların yapısı daha göz önüne çıkacaktır. Isı ile şekillendirme yapıyorsanız da aynı durum söz konusu. Sağlıklı saçlar ısının neden olduğu yıpratıcı etkiden daha az etkilenecektir.

Saçınız için uygun olan şampuanı belirlemek için ise öncelikle saç tipinizi belirlemeniz gerekiyor. Kuru saçlar, yağlar saçlar ya da karma saçlar farklı özelliklere sahip oluyor. Örneğin, Kuru saçlar için özel olarak üretilmiş uygun şampuanı kullanmazsanız saçlarınız daha da kuruyacak kabarık ve mat bir görünüm olacaktır.

İlginizi çekebilir: Kıvırcık Saç İpuçları 

 

Saçlarınızı kırmadan taramaya özen gösterin

Saç bakım rutini içerisinde saçları doğru zamanda ve doğru şekilde taramak oldukça önemli. Çoğu kişi saçını banyodan çıktıktan sonra tarar ancak bu saçınızın düzleşmesine neden olarak doğal şeklini kullanmanızı engelleyebilir. Aynı zamanda saçlar ıslakken daha hassas yapıdadır bu yüzden banyo sonrası saç taramak saçlarınızın kırılmasına neden olabilir. Kırıklar ile dolu saçlar ısı ile şekillendirildiğinde daha da kırılır ve saçınız için oldukça kötü bir görünüme neden olabilir.

 

Saçlarınızı kendi halinde kurumaya bırakın

Saçınızı ısı ile şekillendirecekseniz, saçlarınız kendi haline kuruduktan sonra şekillendirmeniz saçlarınız için daha sağlıklı olacaktır. Çünkü saç kurutma işlemi esnasında ısı saçın kurumasına, elektriklenmesine ve yıpranmasına neden olur. Sonrasında tekrar ısı kullanarak şekillendirdiğinizde ise saçınızda daha da yıpranacak ve oldukça kötü bir görünüme neden olacaktır. Bu yüzden saçlarınızı kendi haline kurumaya bırakırsan daha sağlıklı şekilde şekillendirebilirsiniz.

Size uygun şekillendirme ürünü ile şekillendirin

Saçınızı mükemmel görünecek şekilde şekillendirmek için dikkat etmeniz gerekenlerden biri size uygun saç şekillendirme ürününü seçmek. Saçlarınız dalgalı ise ve bu dalgaları daha da belirginleştirmek istiyorsanız saç köpüğü tercih edebilirsiniz. Ya da hacimli ve dolgun saçlar için saç spreyi kullanabilirsiniz. Önemli olan saç tipinize ve yapısına uygun saç şekillendirme ürününü seçmek.

Saça Dair ekibi olarak bu yazımızda 4 adımda mükemmel saç şekillendirme hakkında bilgi vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Sizde saçlarınızı şekillendirirken korumak ve saçlarınıza sağlıklı ve canlı bir görünüm kazandırmak istiyorsanız sitemizde yer alan her saç tipine özel saç bakım ürünlerinden faydalanabilirsiniz!

 

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.