x
KIVIRCIK SAÇ İPUÇLARI

KIVIRCIK SAÇ İPUÇLARI

23 Temmuz 2021

Kıvırcık saç bakımı diğer saç tiplerine göre daha çok özenilmesi gereken ve daha dikkatli davranılması gereken bir konudur. Kıvırcık saçlara sahip kişiler doğru adımları uyguladıklarında ulaştıkları sonuca inanmayacak ve kendi saçlarına hayran kalacaklardır. Kıvırcık saçlı kişiler bu adımları rutin haline getirdiklerinde saçları harika bir görünüme ve kalıcı buklelere ulaşacak. Şimdi sizler için kıvırcık saç için ipuçları vereceğiz. İşte tüm detaylar…

Asla Bukleleri Taramayın

Kıvırcık saçlı kişilerde karşılaşılan sorunlardan bir tanesi saçı tarama işlemidir. Yanış zamanda yanlış şekilde taranan kıvırcık saç şeklini kaybederek kabarır ve hoş bir görünüm oluşturmaz. Buklelerinizi kaybetmek istemiyorsanız asla saçlarınızı taramayın. Saçınızı taramanın en doğru zamanı duş ya da duştan sonrasıdır. Yani kıvırcık saçı ıslakken bir defa geniş dişli tarak yardımı ile taramalısınız. Güzel buklelere sahip olmak için gün içinde ya da uyumadan önce saçınızı taramamalısınız.

Geniş Dişli Tarak Kullanın

Tarama yönteminin en büyük sırrı kesinlikle geniş dişli tarak kullanmaktır. Geniş dişli taraklar, tek seferde maksimum saçı açar ve saçlarınızı tararken kırılmasını önler. Tarama yaparken öncelikle saçınızı alt kısımlarından taramaya başlayın ve sonra yavaş yavaş yukarı doğru taramaya devam edin.

Kıvırcık saçlar tarama konusunda hassastır. Bukleler ve tarama işlemi tam bir zıtlık oluşturur, diyebiliriz. Özellikle saçı kuruyken taramaya çalışmak iyi bir fikir değildir. Bukleleri kuru kuru açmak daha fazla kabarmaya neden olur ve saça zarar verir aynı zamanda sizler için acı verici olabilir. Saç tarandığında bukleler şeklini kaybetmeye ve kendini salmaya başlar. Bu sebeple saçınızı geniş dişli tarakla tarasanız bile sonrasında elinizde saçınıza şekil vermeye özen gösterin. Elinizi açın ve saçınızı avucunuza alın, saçınızı aşağıdan yukarıya doğru hareket ettirerek bukleleri düzenlemeye çalışın. Bu işlem saçın daha kolay şekle girmesini sağlayacaktır.

Saten veya İpek Yastık Kılıfında Uyuyun

Kıvırcık saçlılar saç konusunda her zaman ilgi çekici olmuştur. Siz de doğru yöntemlerle kıvırcık saçlarınızı daha güzel hale getirebilirsiniz. Bunun için pek çok yöntemi takip etmeniz ve saçınıza özenle bakmanız gerekir. Saçınızı tarama şeklinden uyuduğunuz yastık kılıfına kadar özenli olmanız gerekmektedir. Özellikle kabarma ve kırılmayı önlemek için saten veya ipek bir yastık kılıfında uyumanız zaman içinde saçınızda çok büyük farklılıklara yol açacaktır. Saten ya da ipek kılıf yerine saten, ipek bir eşarbı da tercih edebilirsiniz. Bu işlemleri yapmak aslında çok basit siz de sonuca ulaştığınızda bu kadar özene değeceğini göreceksiniz.

Saçları Özenle Kurulayın

Saç bakımının her aşaması özenle ve dikkatle yapılmalıdır. Saçlarınızı yıkarken, tararken olduğu kadar kuruturken de dikkat etmeniz çok önemlidir. Çünkü saç bakımı bir bütündür her aşamayı özenle yapmalı hiçbir aşamayı atlamamalısınız. Kurulama aşaması kıvırcık saçlar için bir hayli zor bir aşamadır. Saçınızı kuruturken saç kurutma makinesinden yararlanıyorsanız dikkat etmeniz gereken nokta, makinenin ısı ayarıdır. Yüksek ısıda saç kurutmak saçı yıpratır, kırar ve kabarmasına sebep olur. Saçın yüksek ısıya devamlı olarak maruz kalması zaman içerisinde saça kalıcı zarar verebilir.

Duştan sonra saçınızın ıslaklığını alması için havlu yerine tişört kumaşındaki bezlerden yardım alırsanız, saçınız daha sağlıklı olacaktır. Bu işlemi yaparken özenle yapmalı ve saçınızı birbirine karıştırmadan yaptığınıza emin olmalısınız.

Nemlendirici Ürünlerle Besleyin

Kıvırcık saçın vazgeçilmezi olarak karşımıza nemlendirici ürünler çıkmaktadır. Kıvırcık saçın olmazsa olmazı nemdir. Saça ihtiyacı olan nem verilmezse saç kabarır, uçuşur ve hoş olmayan bir görünüme ulaşır. Bu noktada doğru nemlendiricilerle saçı beslemek oldukça önemlidir. Kıvırcık saçlar genellikle kurumaya meyilli oldukları için neme çok ihtiyaç duyan bir yapıya sahiptirler. Kıvırcık saçlar kurumaya meyilli ve çok fazla neme ihtiyaç duyuyor olsa da bazı ürünler saçlara fazla gelebilir, özellikle de ince telli saçlılar veya saçı daha az kuru olanlar. Kişi burada kendi saçını iyi tanımalı ve saçına uygun doğru ürünleri tercih etmelidir. Ürünlerin nemlendirici değerlerini göz önünde bulundurarak bu ürünleri Saça Dair ile hemen sahip olun!

Siz de kıvırcık saçlara sahipseniz ve kıvırcık saçlarınızı daha belirgin hale getirmek istiyorsanız verdiğimiz ipuçlarına dikkat ederek sabırla, vazgeçmeden saçlarınıza bakarsanız harika saçlara sahip olabilirsiniz.

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.