x
DÜZ SAÇ BAKIMININ 5 ETKİLİ SIRRI

DÜZ SAÇ BAKIMININ 5 ETKİLİ SIRRI

20 Ağustos 2021

Saç şekilleri kişiden kişiye çeşitlilik göstermektedir. Kimisi düz saçlara, kimisi kıvırcık saçlara kimisi de dalgalı saçlara sahiptir. Her saç şeklinin farklı bakım ritüelleri bulunur. Saç şekilleri birbirinden farklı olduğu gibi saçın ihtiyaçları da birbirinden farklıdır. Herkes saçının şekline göre, saçın ihtiyacını bilmeli ve saça istediğini vermelidir. Bu yazımızda düz saç bakımında 5 etkili sırrı sizlerle paylaşacağız. Siz de düz saçlara sahipseniz ve saçınızın ihtiyaçlarını doğru ve tam olarak karşılamak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Şampuan Seçiminizi Doğru Yapın

Şampuan seçimi, saç bakımında en önemli noktalardan biridir. Çünkü saç bakımı şampuan ile başlar. Şampuan saçı temizler ve diğer ürünler, temiz saça uygulanarak etkisini gösterir. Bu noktada dikkatli olmak ve şampuanı saçınıza uygun seçmeniz gerekir. Düz saça sahipseniz, kıvırcık saç şampuanları kullanmak ya da yağlı saça sahipseniz kuru saçlar için uygun olan şampuanları kullanmak saçınıza iyi gelmeyebilir. Örneğin, kuru saça sahipsiniz ve yağlı saçlar için üretilmiş şampuanlar kullanıyorsunuz bu saçınızın daha da kurumasına ve uçuşmasına sebep olabilir. Şampuan seçerken saçınıza neyin iyi geleceğine bilmek ve seçiminizi bu doğrultuda yapmanız oldukça önemli.

Saç Maskelerinden Faydalanın

Saç maskeleri kısa süre içerisinde hızlı etki gösteren ve harika sonuçlar alacağınız ürünlerdir. Saçlarınızı düzenli olarak yıkıyor, kremlerle besliyor, serumlar ve yağlarla destekliyor olsanız bile ara ara saç maskesi yapmak saçlarınızı yenileyecek ve de saçınıza yeni bir hava katacaktır. Bu nedenle saç maskelerinden faydalanmak saç bakımında oldukça önemli bir yere sahiptir. Siz de saçınıza yeni bir ışıltı, renk katmak istediğiniz zamanlarda saç maskeleri yardımı ile bunu kolayca yapabilirsiniz. Saç maskelerini uygulayıp, saçınızda belirtilen sürede beklettikten sonra yıkadığınızda hemen etkisini görecek ve sonuca şaşıracaksınız.

Saçlarınızı Tararken Kırmamaya Özen Gösterin

Saç taramak çok basit gibi görünen ve genellikle pek önem verilmeyen bir konudur. Pek önem verilmeyen bir konu olsa da aslında saç bakımında özen gösterilmesi gereken bir konudur. Özellikle düz saçlarda saç tararken dikkatli olmak ve saçı kırmamaya özen göstermek gerekir. Çünkü düz saçlara sahip olan kişilerin saçları birbirine karışmaya çok müsaittir. Bu karışıklığı özen göstermeden sert bir şekilde açıyor olmak saça zarar verir ve saçın yıpranmasına yol açar. Yıpranan saçlar da zaman içerisinde kırılır ve cansız bir görünüme kavuşur. Bu nedenle saçlarınızı dikkatli bir şekilde taramaya özen gösterin.

İlginizi çekebilir: SAÇ BAKIM TÜYOLARI 

Düzenli Aralıklarla Saçlarınızı Kestirin

Saç kestirmek, saça iyi gelerek saçın daha bakımlı ve sağlıklı görünmesini sağlar. Yıpranmış, kırılmış saç uçları kesildiğinde saç daha canlı görünür. Sağlıksız saç uçları, kesilmediğinde saçın kötü bir görüntüde olmasına sebep olarak, saç köklerine doğru kırılmaların artmasıyla sonuçlanır. Yani saçları düzenli aralıklarla kestirmek, saçın daha sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlar.

 

İlginizi çekebilir: SAÇ KESTİRİRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

Fön Makinasının Soğuk Ayarını Kullanın

Fön makinası sıcak ayarında çalıştığında saç yüksek ısıya maruz kalır. Isı miktarı aşırı yüksek olduğunda saç olumsuz etkilenir. Saçta kırılmaya, yıpranmaya yol açarak saçın zaman içerisinde yapısının bozulmasına sebep olur. Düz saç, kıvırcık saç, dalgalı saç tüm saçlar için yüksek ısı oldukça tehlikelidir. Bu nedenle fön makinasını kullanırken soğuk ayarını kullanmak saçınızı ısıdan korumanızı sağlayacaktır. Siz de saçınızı korumak istiyorsanız yüksek ısıdan kaçının.

Bu yazımızda düz saça sahip olan kişiler için 5 etkili sırrı sizlerle paylaştık. Eğer sizin de düz saçlarınız var ise ve doğru adımlarla saçlarınıza bakım yapmak istiyorsanız paylaştığımız sırları dikkate almanızı tavsiye ederiz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.