x
Saçınızı Boyamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Saçınızı Boyamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

18 Şubat 2023

Bazen saç rengimizden sıkılıp saçlarımızda değişiklik yapmak istediğimizde ya da bazen saçlarımızda beyazlar ile karşılaştığımızda saçlarımızı boyatmak isteyebiliriz. Günümüzde saç boyama işlemi erkek ya da kadın fark etmeksizin birçok insanın en çok tercih ettiği ve sevdiği saç uygulamaları arasında yer alıyor. Her ne kadar saç boyama işlemi herkes tarafından çok sevilse de doğru bir şekilde yapılmadığında ise saçlar için olumsuz sonuçlara neden olabiliyor. Bu yüzden saçınızı boyamadan önce bilmeniz gereken bazı detaylar bulunuyor. Yazımızda ise saçınızı boyamadan önce bilmeniz gerekenler hakkında kısa bilgiler vermeye çalışacağız. 

Saç Boyamak Saçı Yıpratır mı?

Saç boyama ile ilgili en çok merak edilen soruların başında saç boyamak saçı yıpratır mı sorusu gelmektedir. Bu soruya ise hayır şeklinde cevap vermek maalesef mümkün değildir. Çünkü en doğal ve temiz içeriklere sahip saç boya ürünlerini kullansanız bile saçınızda bir renk değişikliği olacağı için az miktarda da olsa yıpranma olacaktır. Bu yıpranmayı en aza indirgemek için en kaliteli ve temiz içeriğe sahip saç boya markalarını tercih edebileceğiniz gibi boyama öncesi saçlarınızı güçlendirerek de bunu başarabilirsiniz. Bunun için saçınızı besleyerek, güçlendirecek saç bakım ürünlerinden faydalanabilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir: Şampuan Kullanımının Püf Noktaları Nelerdir?

Saçlarınız Yıprandı Ne Yapmalısınız?

Saç boyama işleminden sonra saçlarınız yoğun bir şekilde yıpranmış olabilir. Saçlarınızı eski sağlıklı, güçlü ve parlak görünümüne kavuşturmak için ise öncelikle saçınıza yoğun bir bakım uygulamalısınız. Öncelikle saçlarınız yıprandığı için yıpranmalara uygun olarak hazırlanmış şampuan ve saç bakımını tercih etmelisiniz. Ancak sadece şampuan ve saç bakım kremi yeterli olmayacaktır. Bu süreçte saçlarınız aynı zamanda yoğun bir bakıma ihtiyaç duyacaktır. Bunun için ise saç bakım serumu, saç maskesi ya da saç yağları gibi saç bakım ürünlerinden kullanmalısınız. 

Yıpranmalara Karşı Önerilerimiz

Saçlarınız saç boyama işlemi sonrası yıpranmış ve eski sağlığını kaybetmiş ise yıpranmış saçlar için özel olarak tasarlanmış saç bakım ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Bu süreçte dünyaca ünlü saç bakım ürünleri markası Kerastase tarafından hazırlanan Kerastase Resistance Bain Force Architecte 1-2 Şampuanı tercih edebilirsiniz. Zengin içeriği sayesinde saçınızı besleyerek güçlendirmenin yanı sıra gün boyu dış etkenlere karşı da tam koruma sağlar. Ayrıca bu süreçte aynı serinin saç bakım kremi, saç maskesi ve saç serumu da saçlarınızı eski görünümüne kavuşturmada etkili olacaktır. Yıpranmış saçlar için kullanmanız gereken bir diğer önemli saç bakım ürünü ise Kerastase serum Chroma Termique- hasar görmüş boyalı saçlar için ısıdan koruyan sprey olacaktır. Böylece saçlarınıza gerekli bakımı sağlarken bir yandan da tekrar yıpranmasını engelleyebilirsiniz. 

Saça Dair ekibi olarak bu yazımızda saç ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri olan saç boyamadan önce bilinmesi gerekenler hakkında kısa bilgiler vermeye çalıştık. Eğer siz de saçınızda sağlıklı, canlı ve her zamankinden daha gür bir görünüme sahip olmak istiyorsanız sitemizde yer alan saç bakım ürünlerinden faydalanabilirsiniz!

İlginizi çekebilir: Saçlarımız Neden Kepeklenir?

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.