x
Saç Serumunun 3 Önemli Etkisi Nedir

Saç Serumunun 3 Önemli Etkisi Nedir

29 Ocak 2022

Günlük hayatımızda kullandığımız ısıyla saç kurutma, ısı ile şekillendirme ya da havada bulunan kir ve toz gibi birçok faktör saçlarımızın dönem dönem yıpranmasına neden olabilir. Yıpranmış saçlar ise sağlıklı saçların aksine kuru ve mat bir saç görünümün oluşmasına neden olur. Ayrıca yıpranmış ve gücünü kaybetmişler saçlar kırılmaya ve dökülmeye daha meyilli olurlar. Yıpranmış saçlarınızı besleyerek, güçlendirmenin ve onarmanın en etkili yollarından biri ise saç serumu kullanmak.

Saç serumu saç derisine ve saçlara uygulandığında saçlarınızı oldukça etkili bir biçimde besleyerek hiç olmadığı kadar bakımlı görünmesini sağlayan silikon bazlı bir saç bakım ürünüdür. Yazımızda ise saç serumunun etkisini daha iyi anlamanızı sağlayacak saç serumunun 3 önemli etkisi nedir sorusuna kısa cevaplar vermeye çalışacağız.

Hacim ve parlaklık kazandırır

Saçlarınız sağlığını kaybederek sağlıklı, hacimli ve parlak görünüme dönüştüyse saç serumu tam size göre. Saç serumu, saç kremi ve saç maskelerinin aksine sadece saç uçlarına değil saç köklerinden saç uçlarına kadar uygulanır. Böylece saç serumu sadece saçları değil saç derisini de besleyerek güçlenmesine yardımcı olur.

Saça Nem Verir

Saçların sağlıklı, gür ve parlak görünümü etkileyen en önemli faktörlerden biri saçın sahip olduğu nem dengesidir. Saçlar nem kaybına uğradığında güçsüzleşerek mat ve kuru bir görünüm kazanır. Ayrıca kuru saçlar kırılmaya daha meyillidir. Saça serumu ise nemlendirici etkisi ile saçları saç derisinden saç uçlarına etkili bir şekilde nemlendirir. Böylece saçlar sağlıklı, parlak ve gür görünümüne tekrar kavuşur.

Saçı korur

Saçları ve saç derisini etkili bir biçimde besleyerek güçlenmesini sağlayan saç serumu saçları dış etkenlerden korumakta da oldukça etkili ürünlerden biridir. Kullanıldıktan sonra durulanma gerektirmeyen saç serumları saçın etrafında adeta bir koruyucu kalkan oluştururlar. Böylece saçı güneş ışıkları, toz ve kir gibi bir çok dışa faktörden korumaya yardımcı olurlar.

Saça Dair ekibi olarak bu yazımızda saç serumunun 3 önemli etkisi nedir sorusuna kısa cevaplar vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Sizde saçlarınıza gerekli doğru bakımı sağlayarak sağlıklı, canlı ve daha parlak saçlara sahip olmak istiyorsanız sitemizde yer alan her saç tipine özel saç bakım ürünlerinden faydalanabilirsiniz!

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.