x
İşte Daha Gür Saçlara Kavuşmanın Yolları!

İşte Daha Gür Saçlara Kavuşmanın Yolları!

20 Ekim 2021

Mevsim değişiklikleri, ısı ile şekillendirme ya da yanlış kullanılan saç bakım ürünleri bazen saçlarınızın güçsüzleşmesine hatta dökülmesine neden olabilir. Bu yüzden saçlarınız sağlıklı görünümünü kaybederek daha cılız ve seyrek bir görünüm oluşturabilir. Sağlıklı ve gür saçlara sahip olabilmek için ise saç bakım rutininizde bazı değişiklikler yapmanız gerekebilir. Dikkat edeceğiniz bazı püf noktaları ile saçlarınız eski gür ve sağlıklı görünümüne kavuşturabilirsiniz.

Yazımızda daha gür saçlara kavuşmanın yolları hakkında size yardımcı olacak önemli detaylar hakkında kısa bilgiler vermeye çalışacağız.

Size Uygun Olmayan Ürünleri Kullanmayı Bırakın

Saç bakım rutinine dikkat edilmesi gereken en önemli detayların başında saç tipinize uygun doğru saç bakım ürününü kullanmak geliyor. Yanlış kullanılan saç bakım ürünleri saç ve saç derinizde bazı problemler yaşamanıza neden olabilir. Örneğin, yağlı saçlara sahipseniz saçınızdaki yağ dengesini sağlayacak ürünler kullanmalısınız. Aksi halde saçlarınız daha da yağlanabilir ve saçlarınız yağlı, güçsüz ve mat bir görüntüye neden olabilir.

Saçlarınızı Kuruyken Taramayın

Saç bakımı rutini uygulanırken yapılan en sık hatalardan biri saçları kuru iken taramak. Ancak saçları kuru iken taramak saçların yıpranmasına ve kırılmasına hatta elektriklenmesine neden olmaktadır. Saçlar kuruyken daha hassas bir yapıya sahiptir. Bu yüzden saçınız kuruyken tararsanız saçlarınızın dökülmesine neden olabilirsiniz. Saçlarınızı hafif nemlendirerek taramak en sağlıklısıdır. Çünkü saçlar ıslakken daha esnek bir yapıda olurlar bu da taranma sırasında yıpranmayı, elektriklenmeyi ve dökülmeyi engellemeye yardımcı olur.

Kimyasal İçerikli Ürün Kullanmayın

Saçların yıpranarak dökülmesi ve sağlıksız bir görüntü yaratmasındaki en önemli nedenlerden biri de kimyasal içerikli ürünler kullanmaktadır. Kimyasal içerikli ürünler saç derisinin sahip olduğu yağ dengesini bozarak saçların yıpranmasına neden olabilir. Ayrıca saçın yapısı da tahrip ederek dokusunun bozulmasına ve güçsüzleşmesine neden olmaktadır. Daha gür ve sağlıklı saçlar için içerisinde kimyasal içerik bulunmayan saç bakım ürünlerini tercih edebilirsiniz. Günümüzde saç bakımını önemseyen çoğu kişi artık içerisinde tuzsuz, sülfatsız ya da paraben içermeyen saç bakım ürünlerini tercih ediyor.

Kırıklarınızı Aldırın

Gür saçlara sahip olmanın en etkili yöntemlerinden biri saçlarınızdaki kırıkları düzenli olarak aldırmak. Yıpranan saçlardaki kırıklar saçlarınızda yaratacağı kötü görünümün yanı sıra sağlıklı saçlarında önündeki en büyük engellerden biri. Düzenli olarak saçlarınızdaki kırıkları aldırmak saçlarınızdaki cansız ve yıpranmış saçlardan kurtulmanızı sağlar. Ayrıca kırıklardan temizlenen saçlar eski gücüne kavuşarak daha gür ve sağlıklı bir saç görünümü oluşmasını sağlar.

Saça Dair ekibi olarak bu yazımızda daha gür saçlara kavuşmanın yolları hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Sizde saçlarınıza gerekli doğru bakımı sağlayarak sağlıklı, canlı ve daha gür saçlara sahip olmak istiyorsanız sitemizde yer alan her saç tipine özel saç bakım ürünlerinden faydalanabilirsiniz!

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.