x
Saç Spreylerini Doğru Kullanmanın 3 Adımı Nedir?

Saç Spreylerini Doğru Kullanmanın 3 Adımı Nedir?

26 Şubat 2022

Severek şekil verdiğimiz, beğendiğimiz saçlarımızı en uzun süre verdiğimiz şekli ile kullanabilmek için saç sabitleyicilerden faydalanırız. Yüksek tutuşu, hacim verici özelliği ve esnek yapısı ile en sık tercih edilen saç sabitleyicilerden biri de saç bakım spreyi. Saç bakım spreyleri kullanımları oldukça kolay ve pratik saç bakım ürünlerinden biridir. Ancak doğru kullanılmadığı takdirse saçınızda istenmeyen bir görünüme neden olabilir. Bu yüzden saç bakım spreyini doğru şekilde kullanmak oldukça önemli.

Yazımızda saç spreylerini doğru şekilde kullanmanıza yardımcı olacak 3 önemli adım hakkında kısa bilgiler vermeye çalışacağız.

Saç tipine uygun sprey seçmek

Söz konusu hangi saç bakım ürünü olursa olsun doğru kullanım için mutlaka saç tipinize uygun saç bakım ürününü seçmelisiniz. Aksi halde saç tipine bağlı olarak yaşadığınız saç problemlerinin daha da kötü hale gelmesine neden olabilirsiniz. Saç bakım spreyi seçerken de saç tipinize uygun spreyi seçmelisiniz. Kuru saçlar için daha esnek yapıya sahip saçları seçerken yağlı saçlar için daha sert tutuşa sahip saç bakım spreyleri daha uygun olacaktır.

Sık kullanmaktan kaçının

Saç bakım spreyleri saçları sabit tutabilmek için içeriğinde kimyasallar bulunan saç bakım ürünlerindendir. Sık kullanımda saçların yıpranmasına, gücünü kaybetmesine ve kırılarak, dökülmesine neden olabilir. Ayrıca içeriğinde yer alan alkol miktarı saç derisine zarar vererek saç derisinin tahriş olmasına neden olabilir. Bu yüzden saç bakım spreylerini sık kullanmaktan kaçınmalısınız.

Saçı spreyden tamamen arındırın

Saç bakım spreyini kullandıktan sonra saçlarınızı temizlerken saçınızı spreyden tamamen arındırdığınıza emin olun. Saçınızda kalan sprey kalıntıları saçınızın yapısının bozulmasına, güçsüzleşmesine ve kopmasına neden olabilir. Ayrıca saçınızın kurumasına neden olarak mat ve kabarık bir görümüm oluşturabilir.

Saça Dair ekibi olarak bu yazımızda saç spreylerini doğru kullanmanın 3 adımı nedir sorusuna kısa cevaplar vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Sizde saçlarınıza gerekli doğru bakımı sağlayarak sağlıklı, canlı ve daha parlak saçlara sahip olmak istiyorsanız sitemizde yer alan her saç tipine özel saç bakım ürünlerinden faydalanabilirsiniz!

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.