x
Saç Kremi ve Saç Maskesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Saç Kremi ve Saç Maskesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

09 Aralık 2023

Saç kremi ve saç maskesi, saç sağlığını korumak ya da iyileştirmek amacıyla en çok tercih edilen saç bakımı ürünleridir. Saçların ihtiyacı olan vitamin ve minerallerin saça nüfuz etmesini sağlayan, saçları besleyen, nemlendiren ve güçlendiren ürünler olarak özellikle kadınlar tarafından sıkça tercih edilmektedirler. 

Saç kremi ve saç maskesi, saç bakım işlemlerinde farklı amaçlar doğrultusunda fayda sağlamak için üretilmiştir. 

 

Saç Kremi Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç kremi, genellikle duş sonrasında saçlara nem, yumuşaklık ve canlı bir görünüm sağlamak için tercih edilen bir üründür. Saç kremlerinin kullanımı kişinin saçlarının uzunluğuna ve saç teli özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Saçlara uygulanan saç kremleri saça sürüldükten sonra biraz bekletilip ardından durulanır. 

Saçların düzgün şekil almasını sağlarken aynı zamanda saç kabarıklığını da engeller. 

Saça Dair uzmanlarının saç kremi tavsiyesi : Kerastase Resistance Ciment Anti Usure Bakım Sütü

 

Saç Kremi Nasıl Kullanılır?

Peki saç bakım ürünleri arasında en çok tercih edilen ürünlerden birisi olan saç kremi nasıl kullanılır? Saç kremleri kişinin saç uzunluğuna bağlı olarak değişmekle birlikte nemli saçlara sürülerek kullanılan bir üründür. Saç kremi sürülürken saç derisine hafifçe masaj yapılarak saçlı derideki kılcal damarların kan akışı sağlanır. Saç kremi saç tellerinin yüzeyine yapışarak nemin içerisinde kalmasını sağlar. Bu sayede saç şekillendirmesi oldukça kolay olur. 

 

Saç Kremi Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Tüm saç bakım ürünleri seçilirken dikkat edilmesi gerektiği gibi saç kremlerinin seçimleri sırasında da alınan ürünün saç tipi ve saç kılı özelliklerinize uygun olmasına dikkat edilmesi gerekir. Saç kökleri ve saç kılları bireyler arasında farklılık gösterebilen özelliklere sahiplerdir. Bu nedenle saç kreminin etkileri her kişide aynı sonucu göstermez. Örneğin kuru ve kabarık saçlara sahip bireylerin nemlendirici özelliğine sahip ve kayganlaştırıcı özelliği olan saç kremleri alması gerekirken; ince ve cılız saç tellerine sahip bireylerin ise hacim özelliği olan saç kremlerini tercih etmesi gerekir. 

 

Saç Maskesi: Saçlarınız İçin En İyi Tedavi

Özellikle fazla işlem görmüş saçlarda yıpranma durumu sıkça rastlanılan bir durumdur. Saçlarda meydana gelen bu yıpranma durumu saçların cansız, sağlıksız ve bakımsız görünmesine; şekil almamasına ya da estetik durmamasına neden olur. Bu gibi saç problemleri yaşayan bireyler saç sağlığı koruma amacıyla saç maskesi kullanabilirler. Saç maskesi saçlarınızın ihtiyacı olan bakımı, vitamini ve minareli ona vererek daha sağlıklı olmasına olanak sağlar.

Saça Dair uzmanlarının saç maskesi tavsiyesi : Kerastase Nutritive Nutritive Masquintense Riche Derin Besleme Sağlayan Yoğun Saç Maskesi


Saç Maskesi Nasıl Uygulanır?

Saç bakım ürünlerinde, ürünleri kullanmadan önce saçların temiz olmasına dikkat etmek gerekir. Aksi durumda saç maskesinden en iyi sonuç alınamayabilir. Peki saç maskesi nasıl uygulanır

Güzelce temizlenmiş ve taranmış saçlarınıza önceden saçınızın ihtiyaçlarına göre almış olduğunuz saç maskesi saç uçlarınızdan başlayarak eşit şekilde dağıtmanız gerekir. Maskeleme işlemi sırasında saçların fazla ıslak olmaması önemlidir. 

 

Hasarlı Saçları Onarmak İçin En Etkili Yol Saç Maskeleri

Saç maskeleri, saçların ihtiyaçlarına uygun olarak üretilmiş saç bakım ürünleridir. Hasarlı olan saçlarınızın ihtiyacı olan maskeyi uygulanması gerektiği gibi saçınıza düzenli olarak uygulamanız taktirde hasarlı saç telleriniz onarılır. Uzun ve sürekli kullanım sonucunda saç maskesinin etkileri de gözle görülür bir şekilde fark edilir. 

 

Doğru Saç Maskesi Seçimi Nasıl Yapılır?

Saç maskesi seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken ilk şey saçlarınızın ihtiyacı olan özelliği karşılıyor olmasıdır. Yani saç tipinize ve özelliklerinize uygun saç maskesi seçmeniz gerekir. 

 

Doğru Saç Bakım Ürünlerini Tercih Etmenin Önemi

Saç bakım ürünü tercihlerimizi kaliteli, doğru testlerden geçirilmiş saç sağlığımız için en uygu olan ürünlerden yana kullanmalıyız.

 

Saç Kremi ve Saç Maskesi Arasındaki Farklar

Saç kremi ve saç maskesi saç bakım ürünleridir. Fakat saç bakım kremi, saç karışıklığından, kuruluğundan dolayı oluşan saç düğümlenmelerini kolayca açmak ve tarayabilmeyi sağlayan bir üründür. 

Saç maskesi ürünleri ise içerisinde bulunan bitkisel yağlar ve yağ bazlı bileşenler nedeni ile daha etkin bir bakım sağlamaktadır. 

 

Saça Dair Saç Bakımında Üst Nokta

Saç bakımı bireylerin dikkat etmesi ve aktif olarak uygulaması gereken işlemler arasında yer alır. Saç bakım işlemleri sırasında kullanılan ürünlerin kalitesi ne kadar yüksekse uygulanan bakım tedavisinin olumlu geri dönüşü o kadar kısa süre içerisinde olur. Saça Dair, saç bakımı uygulamalarını profesyonel şekilde yaparak bireyleri arzu ettikleri bakımlı, canlı ve sağlıklı görünüşlerine kavuşturmaktadır. 

Saça Dair web sitesini ziyaret ederek saç tipinize uygun ürünleri seçip, kargo ücreti ödemeden adresinize teslim edilmesini sağlayabilirsiniz. 

Hediye önerileri sayfamızdan sevdikleriniz için en güzel ürünleri seçebilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.