x
Saç Kremi Nasıl Kullanılır?

Saç Kremi Nasıl Kullanılır?

30 Haziran 2023

Çevresel ve genetik etkenler, saçlar üzerinde pek çok olumsuz etkiye neden olurlar. Saç tellerinin kırılması, kuru görünmesi, saç köklerinin zayıflaması ve buna bağlı olarak saçların dökülmesi, bu olumsuz etkilerin başında gelir. Doğru bakım ürünleri ile düzenli yapılacak saç bakımları, saçların korunmasına ve yenilenerek doğal haline geri dönmesine yardımcı olur. Saçların bakım ve onarım ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılan bakım yöntemlerinden biri de saç kremi ürünleri. Köpük, jel ya da şampuan kıvamında olan saç kremleri ile sağlıklı ve güçlü saçlara kavuşabilmek mümkün. 

 Saç Bakım Kremi Sürdükten Sonra Yıkanır Mı?

Saç bakım kremleri, genellikle temiz ve nemli saç üzerine uygulanır. Bu ürünlerin büyük bir kısmı durulama gerektirmez. Saça yedirildikten sonra doğrudan duştan çıkılabilir. Ancak durulama gerektiren saç kremi çeşitleri de mevcut. Kullanım sonrası yıkama gerekip gerekmediği, saç bakım kremlerinin ambalajlarının üzerinde belirtilir. 

 En İyi Saç Kremi Nasıl Kullanılır?

 Saç bakım kremlerini doğru kullanmak, bu ürünlerden beklenen faydanın sağlanmasında büyük paya sahip. Saç kremi kullanmadan önce, esas hedefin saç derisi değil; saç tellerinin olduğunun bilinmesi gerekir. Bu yüzden, saç kremi ile deriye masaj yapılması doğru değil. Saç kremleri için en doğru kullanım, duştan hemen sonra, nemli saça uygulanması ve saç tellerine tamamen yedirilmesidir. 

 Saç Kremi Ne Sıklıkla Kullanılır?

 Saç bakım ürünlerinin düzenli kullanılması, faydalarının daha belirgin hale gelmesine yardımcı olur. Ancak çok sık kullanım da tavsiye edilmez. Saç kremleri için haftada bir kullanım ideal kabul edilir. Çok kırılgan ve bakım ihtiyacı olan saçlarda haftada iki defa da uygulama yapılabilir. Ancak saç bakımı rutine oturduktan ve saçlarda iyileşme görüldükten sonra, yeniden bir haftaya düşürülmesi daha doğru olur.

 

 Saç Bakım Kremi Duştan Önce Mi Sonra Mı?

 Saç kremi temiz saça uygulandığı zaman, emilimi daha yüksek olur. Yıkanmamış saçlarda bulunan yağ tabakası, kremin saça tam olarak işlemesini engeller. Bu yüzden diğer tüm saç bakım ürünleri gibi, saç kremlerinin de duştan sonra kullanılması gerekir. Saçlar yıkandıktan sonra fazla su durulanır, saçlar hafif nemliyken uygulama yapılırsa en iyi sonuç alınır. 

 Saç Kremi Saçta Kalırsa Ne Olur?

 Saç kremlerinin büyük bir kısmı durulama gerektirmez ve kullanıldıktan sonra doğrudan gündelik aktivitelere dönülebilir. Bu tür saç kremlerinin saçta kalması, herhangi bir olumsuzluk yaratmaz. Aksine saçların daha parlak, canlı ve nemli görünmesine yardımcı olur. Ancak bazı saç kremleri, içerikleri nedeniyle kullanımdan sonra durulama gerektirebilir. Durulama gerektiren kremlerin üzerinde, bu yönde bilgilendirme bulunur. Durulanması önerilen saç kremleri durulanmadığında, saçlar faydadan çok zarar görebilir. Ayrıca gün boyu saçların ağırlaşması ve baş ağrısı gibi sorunlar da yaşanabilir. 

İlginizi çekebilir: Evde Saç Boyama Nasıl Yapılır?

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.