x
Saç Cilası Nedir?

Saç Cilası Nedir?

01 Temmuz 2022

 

Saçlar, kadınların dış görünümlerinin en önemli bileşenlerinden biri. Bu yüzden de her zaman saçların daha canlı, sağlıklı ve bakımlı görünmesi istenir. Saç boyama işlemi, saçların estetik bir görünüme sahip olabilmesi için en sık başvurulan yöntemler arasında. Saç rengini değiştirmek isteyenler ya da saçlarındaki beyazlıkları örtmek isteyen kadınlar tarafından tercih edilen boyama işlemi, kalıcı bir niteliğe sahip değil. Boyama işleminden bir süre sonra saçlarda solgun ve cansız bir görünüm ile karşı karşıya kalabilme ihtimali oldukça yüksek. Ayrıca boyanın tam istenilen rengi sağlayamaması gibi olumsuzluklar ile de zaman zaman karşılaşılabilir. Saç cilası, bu gibi durumlarda boyanın yarım bıraktığı işin tamamlanmasını sağlar. Boya sonrasında meydana gelen istenmeyen durumları nötralize etmeye yarayan saç cilaları hem boyama işlemi ile birlikte hem de boyamadan sonra yapılabilir.

 

Saç Cilası Ne İşe Yarar?

 

Saç cilasının ana işlevini, boyama sonrası meydana gelen kusurların kapatılması olarak ifade edebilmek mümkün. Ancak saç cilasının işlevini bununla sınırlandırabilmek olanaksız. Saç cilası ne işe yarar sorusuna karşılık olarak aşağıdaki cevaplar verilebilir:

  • Rengi açılmış olan saçların düzeltir
  • Turunculaşma ve kızıllaşma durumlarında küllü bir görünüm sağlar
  • Boyadan sonra çiğ kalan renkleri tamamlar
  • Üst üste iki farklı renk denenmesi durumunda oluşabilecek kötü görünümü kapatır
  • Ombre, röfle ve balyaj işlemlerinden sonra meydana gelebilecek renk bozukluklarını onarır
  • Saçı parlatarak daha doğal bir görünüm kazandırır
  • Saç rengini açmaya gerek kalmadan, parlaklık sağlar

İlginizi Çekebilir; https://www.sacadair.com/saclarinizin-gucsuz-olmasinda-etkili-2-onemli-faktor

Saç Cilası Renkleri Nelerdir?

 

Saç cilasının yukarıda bahsedilen işlevlerinden birinden yararlanmak isteyenlerin en çok merak ettikleri sorulardan biri de saç cilası için hangi renk seçeneklerinin mevcut olduğu. Bu durumda bir sınırlandırmadan söz edebilmek olanaksız. Zira istenilen her renkte saç cilası elde edebilmek mümkün. Sarı boyama işleminde sarı renk en çok tercih edilen renklerden biri olduğu için, saç cilaları için de aynı durum söz konusu. Sarı boyadan sonra renk çiğliğinin giderilmesi için sarı cilaya başvurulur. Kumral ve kızıl saç cilaları da en çok tercih edilen saç cilası çeşitlerinden. Çok kullanılan bu renklerin yanı sıra istenilen her renkte saç cilası hazırlanıp uygulanabilir.

 

Saç Cilası Zararlı Mıdır?

 

Saç cilası, saçların daha estetik ve canlı bir görünüme kavuşmasında büyük rol oynar. Ancak bu uygulamanın saça zarar verebileceğinin de göz ardı edilmemesi gerekir. Saç cilasından istenilen sonucu elde edebilmek ve saç sağlığını da koruyabilmek için cila hazırlama ve uygulama yapan kişinin deneyimli olması gerekir. Ayrıca kullanılacak olan cilanın kalitesi de göz ardı edilmemesi gereken hususlar arasında yer alır. Kalitesiz cila kullanmak ya da yanlış uygulama yapmak saçlarda kırılmalara, elektriklenme yaşanmasına ve uzun vadede saç sağlığının bozulmasına neden olabilir.

 

İlginizi çekebilir; 2022'nin En Trend Saç Çeşitleri

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.