x
Profesyonel Saç Bakım İpuçları ve Hizmetleri

Profesyonel Saç Bakım İpuçları ve Hizmetleri

27 Temmuz 2023

Her bireyin saçı için uyguladığı bir saç bakım programı vardır. Ancak bazı adımların atlanması yapılan bakımların etkisini kaybetmesine yol açar. Bu sebeple profesyonel saç bakımı saç sağlığı için oldukça önemlidir. Profesyonel saç bakımı sayesinde saçların her adımda kaybettiği gücü dayanıklılığı ve parlaklığı geri kazandırmak en temel amaçtır. Bu doğrultuda en önemli nokta kişinin beslenme alışkanlıklarıdır. Ne kadar sağlıklı beslenilirse saçlar o kadar sağlam ve sağlıklı görünür. Saç yıkama esnasında suyun sıcaklığı saç sağlığı için çok önemli. Çok sıcak su ile yıkamadan kaçınılması gerekir. Soğuk su saçı canlandırır ve parlaklık kazandırır. Saçı her gün yıkamak daha hızlı yağlanmasına sebep olacağı için hafta üç kez yıkama alışkanlığı edinmek daha doğru olur. Saç yıkanmadan önce haftada iki üç kez olacak şekilde saç maskeleri yapılabilir. Bunlar evde uygulanabileceği gibi güzellik merkezlerinde de yapılabilir.

Profesyonel Saç Bakımının Önemi ve Saç Salonlarından Nasıl Yararlanılır?

Profesyonel saç bakımı sayesinde saça kaybettiği dayanıklılığı, parlaklığı ve hacmi geri kazandırılır. Saç salonlarında yapılan mezoterapi sayesinde dökülen saçların geri kazanılması, yıpranmış görünümden kurtularak canlı, sağlıklı görünüme kavuşması mümkün. İhtiyaca göre saç uzmanı tarafından tavsiye edilecek olan seans sıklığında gerçekleştirilerek saçların bakımlı görünümüne kavuşması çok hızlı ve kolay.

Saç Kesimi ve Şekillendirme Teknikleriyle Saça Canlılık Kazandırmak

Bazı saç kesimi ve şekillendirme teknikleri sayesinde saça canlı, hacimli, dolgun görüntüyü vermek saç tellerinin ince ve az olması durumunda bile mümkün olabiliyor. 70 ve 80’li yılların modası olan Wolf cut saç kesimi günümüzün modern görünümüne uyarlanarak tekrar sık tercih edilenlerin arasına girdi. Bu modelde yüze göre katman sayısı belirlenerek saç kesimi yapılması önerilir. Saçına hacim kazandırmak isteyen ince saçlı kişiler için bu saç modeli vaz geçilmez olabilir. Ghost cut saç kesimi tekniği sayesinde ise saçın uzunluğuna dokunmadan saça hareket ve doku katmak mümkündür. Saça belli belirsiz uygulanacak katlar sayesinde saçların canlı görünümüne ulaşması sağlanır. Saçları dalgalı olarak kullanmak düz kullanmanın yanı sıra çabuk sönmesinin önüne geçer. Saçları ters yönde kurutarak saça hacim kazandırılabilir. Kuru saçta kullanılabilen bigudiler ile saça canlılık kazandırmak da oldukça kolay.

Saç Bakımı Hizmetleri: Saç Derisi Masajı, Saç Bakımı Tedavileri, Keratin Uygulamalar

Saç derisi masajı sayesinde kan akışı hızlandırılarak saçların zaman içerisinde daha hızlı uzadığı ve sağlamlılığının arttığı gözlemlendi. Özellikle duş esnasında şampuanla saç yıkanırken hem parmak uçları ile saç derisine masaj yapmak hem de saç derisi masaj fırçası ile saçlara nazikçe masaj yapmak saçın kirlenmesini geciktirerek saça bakım yapar.

Saç bakımı tedavileri için öncelikle vücutta eksik olan vitamin var ise tespit edilmeli. B12, demir, D vitamini eksikliklerinde saç dökülmeleri arttığı için bu vitaminlerin dengede olması oldukça önemli. Kliniklerde ve güzellik merkezlerinde yapılan saç prp ve mezoterapi işlemleri ile saçın sağlıklı görünümüne kavuşması sağlanır. 

Güzellik merkezleri ve saç salonlarında uygulanan keratin bakımı olarak bilinen saç botoksu sayesinde saçların kullanılan kimyasallar sayesinde kolay şekil alan forma kavuşması sağlanır. Keratin bakımı sayesinde saç şekillendirmek oldukça kolaylaşır ve bu da saça uygulanan ısı süresini ve yüksekliğini azaltır. Saç normal zamanlarından daha fazla ısı işlemlerinden uzak kalacağı için keratinli halinde daha sağlıklı bakılmış olur.

İlginizi çekebilir: Doğru Tarak ve Fırça Seçimi

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.