x
Kısa Saç Modelleri: Saç Kesiminiz İçin 3 Stil

Kısa Saç Modelleri: Saç Kesiminiz İçin 3 Stil

15 Ocak 2023

Her ne kadar kadın saç modelleri denince akıllara upuzun dalgalı saçlar gelse de günümüzde artık bu durum pek geçerli değil. Son zamanlarda trend olan ve kadınlar tarafından en çok sevilen saç modellerine bakıldığında karşımıza ağırlıklı olarak kısa saç modelleri çıkıyor. Kısa saç modelleri sağladığı şık ve stil sahibi görünüm ile kullanım kolaylığı başta olmak üzere sağladığı avantajlarla uzun süre daha kadınların gözdesi olacak gibi duruyor. Son zamanlarda uzun saçlı dünyaca ünlü isimler bile kısa saç görünümü için peruk kullanımı tercih edebiliyor. 

Kısa saç modellerini denemek isteyenlerin en çok merak ettiği konuların başında ise son zamanların en sevilen kısa saç seçimi modelleri geliyor. Yazımızda ise son birkaç yılın saç modeli trendleri arasında yer almayı başarmış ve kadınlar tarafından sevilerek kullanılan kısa saç modellerinden 3 farklı stil hakkında detaylı bilgiler vermeye çalışacağız. 

Shag Saç Modeli

Son zamanlarda kısa saç modelleri için araştırma yapıyorsanız shag saç modeline mutlaka rastlamışsınızdır. Aslında 70’li yılların sevilen saç modellerinden biri olan shag saç modeli ara ara ünlü oyuncaların ya da modellerin kullanımı ile trendler arasına girmeyi başaran saç modelleri arasında yer alıyor. Kullanımının son derece kolay olması ve tarz görünümü ile pandemi döneminde tekrar trendlere girmeyi başaran shag saç modeli, son zamanların en sevilen kısa saç modelleri arasında yer alıyor. Shag saç modeli aslında katların belirginleştirilmesi ile elde edilen bir saç kesimi. Belirgin katlar sayesinde saç gür, kabarık ve dolgun bir görümüme sahip oluyor. Ayrıca shag saç modelinde saçlara şekil vermek de son derece kolay. Saçınızı saç tipinize uygun bir şampuan ile yıkadıktan sonra kullanacağınız saç bakım kremi ya da saç şekillendirici ürünler ile kolaylıkla şekil verebilirsiniz. 

İlginizi çekebilir; https://www.sacadair.com/sac-kremi

Bob Saç Kesim Modeli

Son yıllarda birçok ünlünün, modelin ve saç trendlerine yön veren influencerların mutlaka denediği bir kısa saç modeli bulunuyor: Bob saç kesim modeli. Öyle ki kısa saç modelleri arasında bob saç kesimi en çok tercih edilen ve en çok sevilen kısa saç modelleri arasında yer alıyor. Bob saç kesim modellerinin bu kadar çok sevilmesindeki en önemli detay ise farklı uzunluklardaki bob saç kesimi modellerinin hemen hemen bütün yüz tiplerine uyum sağlayabilmesi. Yuvarlak yüz hatlarına sahip kişiler kolaylıkla bob saç kesim modellerini tercih edebilirken oval yüz hatlarına sahip kişiler de bob saç kesimini tercih edebilir. Bob saç kesiminin çok sevilmesindeki bir diğer önemli detay ise oldukça kolay şekil verilebilmesi. Doğal bir görünüm için saç köpükleri ya da saç kremleri yeterliyken, düzleştirerek isterseniz düz saç olarak da kullanabilirsiniz. 

Curtain Bangs

Curtain Bangs ya da bilinen diğer adı ile perde kahkül saç modeli de geçmişlerden günümüze tekrar trendler arasında yer almayı başaran kısa saç modellerinden biri. Son zamanlarda kullanımı her geçen gün daha da artan curtain bangs saç modeli ise adını göz hizasına kadar inen kâküllerden alıyor. Saça hacimli bir görünüm katan curtain bangs özellikle kısa saç modellerinde saçın daha dolu dolu ve kabarık görünüm kazanması için tercih ediliyor. 

Saça Dair ekibi olarak bu yazımızda kısa saç modelleri arasında en çok tercih edilen 3 saç stili hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Siz de kısa saç modelleri ile saçınıza yeni bir hava katmak ve saçınızda sağlıklı, canlı, her zamankinden daha parlak bir görünüme sahip olmak istiyorsanız sitemizde yer alan saç bakım ürünlerinden faydalanabilirsiniz!

İlginizi çekebilir;https://www.sacadair.com/blog

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.