x
Eşsiz Düz Saç Tüyoları Nelerdir

Eşsiz Düz Saç Tüyoları Nelerdir

01 Temmuz 2022

 

Düz ve estetik görünümlü saçlara sahip olmak her kadının hayali. Özellikle uzun saça sahip olan kadınlar için saçların tüm gün düz kalabilmesi oldukça önemli. Ancak bunu sağlayabilmek çoğu zaman zor. Saç bakımında yapılan hatalar ve gün içerisinde meydana gelen stres, saçların düz görünümünün önündeki en önemli engeller. Tüm gün düz kalabilecek saçlara sahip olabilmek adına, saç bakımında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar mevcut.

 

Yıkama ve Kurutma Esnasında Aşırı Isı Kullanmamak

Saçların gün boyunca düz kalmasının önündeki en büyük engellerden biri aşırı sıcak. Saçların yıkanması esnasında suyun çok sıcak olması ve kurutma işleminde de makinenin en yüksek ayarlarının kullanılması, saçların düz kalmasını engellediği gibi; çeşitli saç sorunlarının ortaya çıkmasına da neden olur. Saçlar yıkanırken soğuk ya da ılık su kullanılması önerilir. Aşırı sıcak su saç derisinin kabuklanmasına yol açar ve saçlarda kepekli bir görünüme neden olur. Ayrıca uzun süreli sıcak su kullanılması durumunda saç hücreleri zarar görebilir ve dökülmeler yaşanabilir. Kurutma işleminde yüksek ısı düzeylerinin tercih edilmesi ise saçların elektriklenmesi ile sonuçlanır. Elektrikli saçlar ise daha ilk andan itibaren düz görünüme gölge düşürür. Saçlar düz görünse bile yakından bakıldığı zaman elektrikli bir görünüm kolayca fark edilebilir. Ayrıca sıcak kurutma işlemi de saç köklerinin zayıflamasına, saçta kuruluk problemlerinin baş göstermesine ve uzun vadede saçların dökülmesine kapı aralayabilir. Bu yüzden de ılık denilebilecek bir sıcaklık düzeyinde kurutma yapılması önerilir.

 

Saç Kremi Kullanmak

 

Elbette yalnızca yıkama ve kurutma işlemi ile saçların düz kalmasını sağlamak oldukça zor. Bu yüzden de ekstra bakım ürünlerinden yaralanmak lazım. Saçların gün içerisinde düz kalmasını destekleyebilmek adına saç kremleri en ideal bakım ürünlerinden. Saçların yıkanmasından sonra kullanılabilen ve durulama gerektirmeyen saç kremleri ile düz saçlar elde edebilmek mümkün. Üstelik saç kremlerinin saçlar için faydaları bununla da sınırlı değil. Saçların daha kolay şekil alabilmesi, nemli bir görünüme sahip olabilmesi, gün içerisinde saçların nem dengesinin korunması ve saçların dolgun görünmesini sağlaması da saç kremlerinin artıları arasında gösterilebilir. Elbette bu noktada hangi saç kreminin kullanılacağının ve kullanılacak saç kremi ile saçın uyumlu olmasının da göz ardı edilmemesi lazım.

 

İlginizi çekebilir; https://www.sacadair.com/sac-kremi

Saç Bakım Yağları Kullanmak

 

Saçların yeteri kadar sağlıklı olmaması ve besleyici proteinler ile minerallerden mahrum kalması da gün içerisinde düz kalmalarının önündeki engeller arasında. Yeterince güçlü ve sağlıklı olmayan saçlar, gün içerisinde kolayca şeklini kaybedebilir. Bu problemin üstesinden gelebilmek adına saç bakım yağları oldukça ideal. Saç için yararları bilimsel olarak kanıtlanmış olan çeşitli bitkilerin özlerinden elde edilen bu yağlar sayesinde, saçların ihtiyacı olan besin öğeleri kolayca temin edilebilir. Beslenen saçlar ise düz saçlar da dahil olmak üzere istenilen şekle kolayca getirilebilir.

 

İlginizi çekebilir; https://www.sacadair.com/sac-cilasi-nedir

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.