x
ERKEK SAÇ BAKIMI HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN PÜF NOKTALAR

ERKEK SAÇ BAKIMI HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN PÜF NOKTALAR

27 Ağustos 2021

Erkekler kadınlara kıyasla saç bakımı konusunda pek ilgili olmayabilirler, fakat ilgili olmasalar bile her erkeğin mutlaka bilmesi gereken bazı püf noktalar vardır. Bu yazımızda erkek saç bakımı hakkında bilmeniz gereken püf noktaları sizlerle paylaşacağız. Sizler için bir araya getirdiğimiz püf noktaları inceleyip uyguladıktan sonra saçınızda meydana gelen değişimi görecek ve inanamayacaksınız. İşte hemen başlayalım…

Saçlarınızı Çok Sık Yıkamaktan Kaçının

Saç bakımı yaparken ilk olarak saçın temizliğinden başlarız. Saçlarımızı şampuan ile köpürterek yıkar ve iyice durularız. Ancak bu yıkama işlemini “ne kadar çok yaparsak o kadar iyi temizlik sağlarız” düşünmek pek doğru değildir. Aksine yanlıştır, diyebiliriz. Çünkü saçları gereğinden fazla yıkamak, kırılarak yıpranmasına sebep olmaktadır.

Saçları çok sık yıkamak saç diplerinde ve saç telleri üzerinde yer alan asit ve koruyucu lipit tabakanın erimesine yol açar. Koruyucu görevi olan bu tabakanın korunması için saçı hangi aralıklarla yıkadığınızın yanında saçınızı yıkarken suyun sıcaklığına da dikkat etmek gerekir.  Aslında “saç kendi kendine kalmayı ister” diyebiliriz. Saça sürekli dışarıdan müdahale etmek, saçın zaman içerisinde yorulmasına sebep olur. Saçı sürekli yıkamak da aynı şekilde saçı yoracağı için pek sağlıklı değildir. Siz de saçlarınızı korumak istiyorsanız saçlarınızı sık sık yıkamaktan kaçının ve saçı kendi halinde bırakmaya özen gösterin.

Saçınızı Doğru Ürünlerle Şekillendirin

En az kadınlar kadar erkekler de saç bakımına bir hayli önem verir. Erkekler, erkek saç bakımı için çeşitli ürünler kullanırlar, saçlarına şekil vermek adına fön yardımı ile farklı modeller yaparlar. Bu noktada, yani erkeklerin saçlarını hangi ürün ile şekillendirecekleri konusunda herkes gibi onların da dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. Erkeklerin saç bakımı yaparken doğru ürünler seçmeleri oldukça önemlidir. Bu ürünleri seçerken içeriğinein temiz olduğuna özen göstermeli ve saçın yapısını bozacak maddeler içeren ürünlerden uzak durmalılardır.

Uzmanlarımızın bu konudaki önerisi : Kerastase Genesis Homme Cire D'épaisseur Texturisante 75ml.

Isıdan Kaçının

Erkekler saçlarına genellikle fön yardımı ile çeşitli şekiller vermektedir. Fön çekmek saçı güzel gösterir fakat zaman içerisinde sürekli saçı fönlü kullanmak, saçı olumsuz etkiler, saçın yanmasına, kırılmasına ve şeklinin bozulmasına sebep olur. Sağlıklı saçlara sahip olmak isteyen erkekler mümkün mertebede saçı, ısıdan uzak tutmalı ve de saçı ısıdan korumaları gerekmektedir. Yani saçlarını ısıya maruz bıraksalar bile çeşitli kremlerle, yağlarla saçlarını korumaları gerekir. Saçı ısıya maruz bırakmak her ne kadar saçı güzel gösterse de zaman içerisinde daha kötü sonuçlara yol açabilmekte. Bu noktada erkek saç bakımı konusunda ısıdan kaçınmak, dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesidir.

Bakım Yağlarından Faydalanın

Saç bakım yağları kadınlar çok sevdiği ve sık sık kullandığı saç bakım ürünlerindendir. Erkek saç bakımında da oldukça etkili olan bu bakım yağları temiz içerikli ve doğal olduğu için düzenli kullanıldığı takdirde harika sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Özellikle saç dökülme problemleri ile karşı karşıya kalan erkekleri etkili sonuçlara ulaştıracak mucizevi etkidedir. Ayrıca bu yağlar sadece saç dökülmesine karşı değil farklı yararlara da sahiptir. Özellikle saçlarınızın daha bakımlı, daha gür, parlak ve de sağlıklı görünmesini istiyorsanız saç bakım yağlarını kullanabilirsiniz. Düzenli kullanımda etkisini kısa sürede göreceksiniz.

Sizlerle erkek saç bakımı konusunda mutlaka bilinmesi gereken bazı püf noktaları paylaştık. Siz de saçlarınıza önem veriyor ve sağlıklı, canlı görünmesini istiyorsanız sizlerle paylaştığımız önemli noktalara dikkat etmenizi öneririz. Bu noktalara dikkat ederek daha güzel saçlara sahip olmak sizlerin elinde…

İlginizi çekebilir: Saç uzatmak için dikkat edilmesi gerekenler 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.