x
SAÇ UZATMAK İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

SAÇ UZATMAK İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

28 Haziran 2021

Saçın uzaması için öncelikle saçın sağlıklı olması gerekir. Saç sağlığını etkileyen beslenmeden, strese kadar birçok faktör vardır. Saç uzatmak için hem saçı her türlü olumsuzluktan korumak hem de bakım yapmak çokça önemlidir. Saç uzatmak için dikkat edilmesi gerekenleri sizler için bu yazımızda bir araya getirdik.

Vitaminler Ve Mineraller

Vücudun her organı gibi saçın da ihtiyacı olan bazı besinler vardır. İnsanlar beslenmesine dikkat ettiğinde daha sağlıklı ve daha dirençli olurlar. İşte saç da aynen vücut gibi düşünülebilir. Özellikle saçın ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri saça vermek ve onu beslemek gerekir. Vitamin eksikliği olan bireylerde saç yıpranmış ve cansız görünür. Bu da tabi ki saçın sağlıksız olduğunu göstermektedir. Saç uzatmak isteyen kişiler saç sağlığını önemsemeli ve ona uygun şekilde beslenmesine, vitamin ve mineral alımına dikkat etmelidir.

Saç Bakım Yağları

Saç bakımı yaparken şampuan, krem, maske gibi birçok ürünün yanı sıra bakım yağları en çok ilgi çeken ürün olmayı başarmıştır. Saç bakım yağları, saçı derinlemesine besleyerek saç uçlarını ve saçın uçlarında oluşan kırıkları etkisi altına alarak daha sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olma da çok etkilidir. Ayrıca sağlıklı olan saçları uzatmak da daha kolay olacaktır.

Saça Dair, saçta mucizevi etki yaratan saç bakım yağlarını sizlere sunarak güzel ve sağlıklı saçlara sahip olmanız konusunda sizleri destekler. Özellikle sunduğu, Davines Oi Hair Butter Pürüzsüzleştirici Saç Bakım Yağı saçlarınızı ağırlaştırıp, aşağı çekmeden saçı korur. Pürüzsüzleştirici ve kabarma önleyici etkisi ile saça parlaklık ve yumuşaklık vererek harika bir görünüm sunar. İçeriği de son derece etkileyici olan Davines Oi Hair Butter’ın içinde roucou yağı, oliogoelementler ve serbest radikallere karşı nötralize edici etkisi ile bilinen Ellagic Asit bulundurur. Bu yağ ilk kullanıştan etkisini gösterecek ve sizleri etkilemeyi başaracaktır.

Saçı Isıdan Korumak

Saçlar birçok işleme maruz kalır, fön çekerken, boya yaparken ya da düzleştirici kullanırken… Bu işlemler saça zaman için zarar vermeye ve saçta şekil bozukluklarına, elektriklenmelere yol açabilir. Bu olumsuzluklara karşı saçı korumak ve saçı beslemek çok önemlidir. Saça Dair, sizler için ısıdan korumak ve de saçı besleyip güçlendirmek için birçok ürün sunar. Bunlar; Davines Nounou Besleyici Ve Koruyucu Şampuan, Kerastase Blond Absolu Cicaplasme Isıya Karşı Koruyan Serum gibi birçok üründür. Bu ürünler saçlarınızı ısıya karşı korurken besler ve daha güçlü olmasına yardımcı olur. Saça Dair’de bu ve buna benzer eşsiz içeriğe sahip birbirinden etkili ürünleri bulabilirsiniz.

Protein

Saç sağlığında beslenmenin önemini daha önce de birçok kez vurgulamaya çalıştık. Saçın ihtiyacı olan besinleri alması konusuna değindik. Bu ihtiyaçların başında tabi ki en başta yer alan protein ihtiyacı saç için vazgeçilmez bir bileşendir. Protein ihtiyacı karşılanmadan saç uzatmak ne yazık ki imkânsızdır. Saçın sağlıklı olabilmesi için yeterli proteini alması şarttır. Protein bakımından zengin besinler tüketerek hızlı saç uzatmak mümkündür. Tabi beslenmenin yanında su ihtiyacını karşılamak da saç için son derece önemli bir adımdır. Günde en az 1,5 – 2 litre su tüketmek saça olduğu kadar vücuda da iyi gelecek, sizleri daha dinç ve daha sağlıklı yapacaktır.

Doğru Ürün Seçimi

Saçı beslemek, bakmak, doğru taramak ya da saçı ısıdan korumak kadar önemli olan bir diğer nokta ise doğru saç ürünü tercih etmek ve onları doğru kullanabilmektir. Doğru saç bakım ürünleri seçiminde, öncelikle saçınızı tanımalı ve ona uygun şekilde ürün arayışına girmeniz gerekmektedir. Örneğin; saçınız boyalı saç ise boyalı saça uygun ürünler tercih ederek saçtaki boyayı daha uzun ömürlü tutmayı ve daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Saçınız kuru ise kuru saça uygun ürünler tercih ederek bu kuruluğu en az seviyeye indirgemeniz gerekebilir. Kuru saça sahip olup da yanlış ürünler tercih ederseniz saçınızda elektriklenme ve yıpranma görülebilir.

Tüm bu konularda dikkatli olmak ve de saçınızı tanıyarak doğru ürünler tercih etmek saçınızı olduğu gibi sizleri de daha da güzelleştirecektir. Saça Dair’de kendi saç tipinize en uygun ürünü bularak kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.