x
Duş Almadan Önce Saçınız için 3 Öneri!

Duş Almadan Önce Saçınız için 3 Öneri!

06 Ekim 2022

Sağlıklı ve güzel görünen saçlara sahip olmak herkesin isteyeceği bir şey. Ancak bunu sağlayabilmek her zaman için mümkün değil. Çevresel etkenlere bağlı olarak saçlarda nem kaybı, dökülme, kabuklanma ve benzeri sorunlar ortaya çıkabilir. Bu saç problemleri ile mücadele edebilmek için doğru saç bakım ürünleri kullanarak, düzenli saç bakımı yapılması gerekir. Duş almadan önce yapılacak basit ama etkili uygulamalarla saçlar yeniden doğal ve canlı görünümlerine kavuşturulabilir. Saç Bakım Yağları Uygulayın

 

Farklı saç sorunlarından kurtulabilmek ve daha sağlıklı saçlara sahip olmak isteyenlerin başvurabilecekleri pek çok saç bakım ürünü var. Saç bakım yağları da bu ürün çeşitliliğinin bir parçası. Saç için faydasıyla ön plana çıkan bitkilerden elde edilen bu yağlar, zengin doğal bileşenleri ile saçın ihtiyacı olan besin maddelerini sağlar. Saçın daha parlak görünmesine yardımcı olur. Tüm yağlar aynı etkiye sahip olmadıkları için, saçta var olan problemler göz önünde bulundurularak yağ seçimi yapılması gerekir. Saç bakım yağlarını duştan 30 dakika önce uygulamak yeterli olur. Yeterli oranda avuç içine alınan yağ, saç derisine nazik hareketlerle masaj yapılarak yedirilir. Daha sonra tam emilim sağlanması için bir süre beklenir. Daha sonra duşa girilir. Yağın saç derisinde ne kadar kalacağı, kullanılan yağa göre değişiklik gösterir. Bu yüzden saç bakım yağının kullanım talimatlarına uyulması önemlidir. Bakım yağlarının faydasını tam olarak görebilmek için, duşta da doğal içerikli şampuanlar ile saçın derinlemesine temizlenmesine dikkat edilmelidir. 

 

Hindistan Cevizi Yağı Uygulayın

 

Tropik bölgelerde yetişen Hindistan cevizi hem gıdalarda hem de kozmetik ürünlerde sıklıkla kullanılıyor. Hindistan cevizi yağı ise duş öncesi saç bakımı için kullanılabilecek en etkili ürünler arasında. Bu yağın saçlara sağladığı faydaları şu şekilde sıralayabilmek mümkün:

  • Kuruyan saçları ve saç derisini nemlendirir, doğal nem dengesinin yeniden sağlanmasına yardımcı olur. 

  • Saçlara daha parlak ve pürüzsüz bir görünüm kazandırır. 

  • Saç derisi üzerinde sakinleştirici etki yaratır ve kepek sorununu büyük oranda ortadan kaldırır. 

  • Saç derisinde meydana gelen kaşıntı, kabuklanma ve kızarıklıklara iyi gelir. 

  • Saçları güneşin zararlı ışınlarından korur. 

İlginizi Çekebilir; Saç Problemleri

 

Badem ve Zeytinyağı Uygulayın

 

Badem ve zeytinyağı da duş öncesi saç bakımında kullanılabilecek saç bakım yağlarından. Özellikle faydaları ile binlerce yıldır bilinen ve kullanılan zeytinyağı, saç için en etkili yağlar arasında yer alır. Zeytinyağı ve badem yağı da saçların doğal nem dengesinin yeniden tesis edilmesinde önemli rol oynar. Besleyici doğal özleri sayesinde saçın ve saç derisinin ihtiyaç duyduğu besin maddelerini alabilmesine yardımcı olurlar. Badem yağı, saç derisindeki ölü hücrelerden arındırır. Saçların daha parlak ve doğal bir görünüme ulaşmasını destekler. Ayrıca güneşin zararlı ışınlarından korunabilmek için de bu iki yağ kullanılabilir. 

İlginizi Çekebilir; https://www.sacadair.com/essiz-duz-sac-tuyolari-nelerdir

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.