x
2022’nin En Trend Saç Stilleri

2022’nin En Trend Saç Stilleri

28 Temmuz 2022

 

Saçlar, insanların dış görünümlerinin en önemli ve en çok dikkat çeken parçalarından biri. Daha güzel saçlara sahip olmak ve etkileyici bir görünüm elde edebilmek adına, saç kesim stili önemli bir yere sahip. Ancak bireyler için doğru saç stilini seçebilmek oldukça zor. Her yıl yeniden yaratılan saç trendlerini takip etmek bu noktada daha isabetli karar vermekte yardımcı olur. 2022 yılında da trend haline gelen pek çok saç stili mevcut.

 

90’lar Katlı Kesim

 

Trendler denildiği zaman herkesin aklına yeni ve modern uygulamalar gelebilir. Bu kısmen doğru olsa da her devrin trendi haline gelmeyi başarmış ve estetikliği sayesinde hiçbir zaman eskimeyen saç kesim modellerinin olduğunun da unutulmaması lazım. 90’lı yıllarda popüler olan ve o zamandan günümüze kadar da hemen her yıl trendlerde kalmayı başaran katlı kesim stili, bunun en belirgin örneği. Katlı saç kesim tekniğinde, saçlar tek bir hizadan kesilmek yerine kat kat kesilir. Saçların bazı kısımları daha uzun, bazı kısımları ise daha kısa görünür. Bu sayede saçlar dalgalı bir görünüme kavuşmuş olur. Düz saçların durağan yapısının aksine, katlı kesilmiş olan saçlar daha hareketli ve canlı durur. Kat kat kesilen saçlarda gün içerisinde sönük bir görüntü oluşmaz. En yoğun ve stresli günlerde bile bu stile sahip kadınların saçları cansız görünmez. Katlı kesilen saçlara düzenli olarak bakım yapılması halinde, uzun süre yıpranmadan bu stil kullanılabilir.

 

Uzun Doğal Kıvırcık Saçlar

 

2022 yılında en çok tercih edilen saç kesim modellerinden biri de uzun ve doğal kıvırcık saçlar. Kıvırcık saç denildiğinde, çoğu zaman akıllara kısa kıvırcık saçlar gelse de bu yıl için daha farklı bir durum söz konusu. Ancak doğal kıvırcık saça sahip olan kadınlar için saç kesiminin tedirgin edici bazı yönleri de mevcut. Düz saçlara göre, doğal kıvırcık saçların kesiminin daha zor olması, bu tedirginliğin temel nedeni. Yine de doğru kuaför ve stil seçimi ile uzun doğal kıvırcık saçlarda istenilen görselliği elde edebilmek mümkün. Uzun doğal kıvırcık saçlar için katlı kesim tercih edilebilir. Buklelerin daha fazla ön plana çıkmasına yardımcı olacak katlı kesim, aynı zamanda tüm gün saçın güçlü ve dolgun görünmesine de imkân tanır.

 

İlginizi Çekebilir; https://www.sacadair.com/curl-manifesto-serisi

Sağlıklı Parlak Saçlar

 

Saçların stilleri kadar sağlıklı görünümleri de önemli. Yalnızca estetik yönüne değer verip, saçların sağlıklı olmasını ikinci plana atmak, uzun vadede saçların büyük zarar görmesine yol açar. Bu yüzden de 2022 yılının saç trendleri arasında sağlıklı ve parlak saçlar da önemli bir yere sahip. Organik saç şampuanları ve doğal bakım ürünleri ile saçlarda istenilen sağlıklı görünümü yakalayabilmek mümkün. Ayrıca kimyasal barındıran saç temizlik ve bakım ürünlerinden uzak durmak da saçların doğal ve sağlıklı yapısına kavuşabilmesinde etkili bir rol oynar.

İlginizi Çekebilir; Eşsiz Düz Saç Tüyoları Nelerdir?

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.