x
Parlak saçların 4 sırrı nedir?

Parlak saçların 4 sırrı nedir?

26 Mart 2022

Kıyafet kombininiz ne kadar şık olursa olsun ya da makyajınız ne kadar kusursuz olsa da saçlarınız bakımsız ve sönük ise istediğiniz görümüne bir türlü kavuşamayabilirsiniz. Çünkü saçlarımız dış görünümümüzü tamamlayan en önemli aksesuarımızdır. Bu yüzden erkek kadın cinsiyet fark etmeksizin her yaştan insanlar; sağlıklı, parlak, hacimli ve göz alıcı saçlara sahip olmak isterler.

Yazımızda istediği parlak ve sağlıklı saçlara kavuşmak isteyenlere yardımcı olacak parlak saçların 4 sırrı hakkında kısa ilgiler vermeye çalışacağız.

Bol su tüketin

Vücudumuzda bulunan birçok sistemin sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için vücudun su ihtiyacını karşılamak oldukça önemlidir. Gün içerisinde tüketilen su miktarı saçların ve saç derisinin sağlığını da etkilemektedir. Vücut susuz kaldığı takdirde saç derisi de bu durumdan oldukça etkilenir. Saç derisinde kuruma, kepek oluşumu, saçlarda güçsüzleşme, matlaşma, kopma ya da dökülme gibi problemler oluşmaya başlar. Bu yüzden gün içerisinde düzenli olarak vücudunun ihtiyacı kadar su tüketmek, parlak saçlara sahip olmak için oldukça önemlidir. Bol su tüketimi saç köklerine suyun ulaşmasını sağlayarak, saç derisinin ve saçların beslenmesini sağlayacaktır. Ayrıca saç derisinde bulunan sebum dengesinin korunmasına yardımcı olarak saçların daha hacimli ve sağlıklı görünmesine yardımcı olacaktır.

Sağlıklı beslenmeye özen gösterin

Sağlıklı ve doğru beslenme sadece sağlığımızı korumakla kalmaz aynı zamanda cildimizin görünüşünü ve saçlarımızın sağlığını da oldukça etkilemektedir. Sağlıklı saçlara kavuşmak için ne kadar saç bakım ürünü kullansanız da saçlarınızın istediğiniz görünüme bir türlü kavuşamadığına şahit olabilirsiniz. Bunun en önemli nedenlerinden bir ise sağlıksız beslenmedir. Oldukça hassas bir yapıya sahip olan saçlar ve saç derisi, sağlığını koruyabilmek için vitamin, mineral ya da yağ asidi gibi önemli besin içeriklerine ihtiyaç duyar. Bu besinleri ise ancak sağlıklı ve düzenli beslenme ile sağlayabilirsiniz. Bu yüzden hem kendi sağlığınızı korumak hem de saçlarınızın sağlığınızı koruyarak parlak saçlara sahip olmak için sağlıklı beslenmeye özen gösterin.

Saç tipinize uygun ürünler kullanın

Günümüzde saç bakımı yapmak isteyenlerin en çok yaptığı hatalardan biri saç tipine uygun olmayan saç bakım ürünleri kullanmasıdır. Sağlıklı, parlak ve hacimli saçlara sahip olmak istiyorsanız saç tipinize uygun saç bakım ürünleri kullanmalısınız. Eğer saçlarınız yağlı ise aslında saçınızı beslemek ve güçlendirmek için uyguladığınız saç bakım ürünleri saçlarınızın daha da yağlanmasına neden olabilir. Aynı şekilde kuru saçlara sahipseniz kullanacağınız yanlış saç bakım ürünü ise saçlarınızın daha da kurumasına ve kırılmasına neden olabilir. Parlak ve sağlıklı saçlara kavuşmak istiyorsanız öncelikle saç tipinizi belirleyin. Sonrasında ise kendinize saç tipinize uygun ürünler ile saç bakım rutini oluşturun.

Isıdan kaçının

Saçımızın daha iyi ya da daha göz alıcı görünmesi için çoğu zaman ısı ile şekillendiririz. Ancak saçımızı kuruturken ve şekillendirirken maruz bıraktığımız ısı saçımızın için aslında oldukça tehlikelidir. Çünkü oldukça hassas yapıda olan saçlar ısıya maruz kaldıkça zamanla güçsüzleşir, matlaşır, kopmaya ve dökülmeye başlar. Bu yüzden eğer parlak saçlara sahip olmak istiyorsanız ısıdan kaçınmanız gerekebilir. Saçınızı ısı ile şekillendirmek zorunda kaldığınız durumlarda ise ısı koruyucu özelliğe sahip saç bakım ürünlerini kullanabilirsiniz.

Saça Dair ekibi olarak hazırladığımız bu yazımızda parlak saçların 4 sırrı hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Sizde saçlarınıza gerekli doğru bakımı sağlayarak sağlıklı, canlı ve daha parlak saçlara sahip olmak istiyorsanız sitemizde yer alan her saç tipine özel olarak üretilmiş saç bakım ürünlerinden faydalanabilirsiniz!

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.