x
2022’nin En Sevilen Erkek Saç Modelleri!

2022’nin En Sevilen Erkek Saç Modelleri!

16 Ağustos 2022

 

Saçlar, insanların birbirlerine baktıkları zaman ilk dikkat ettikleri yerlerden biri. Saçların estetik bir görünüme ve etkileyici bir şekle sahip olması, ilk karşılaşmalarda olumlu bir izlenim bırakabilmek adına son derece önemli. Moda ve kozmetik endüstrilerinin de katkılarıyla her yıl değişen erkek saç trendleri, 2022 yılı için de oldukça iddialı modeller barındırıyor. Her erkeğin zevkine göre çeşitlenen çok sayıda saç modeli mevcut. Bu yılın en sevilen ve en çok tercih edilen erkek saç modellerini sizler için derledik!

 

Dalgalı Saç

 

Önceki yıllarda daha çok kadınlar ile özdeşleştirilen dalgalı saçlar, son birkaç yıldır erkekler arasında da oldukça yaygın. Özellikle saç uzatmayı seven erkekler tarafından tercih edilen dalgalı saçlar, daha şık ve estetik bir görünüme sahip. Daima dolgun bir görünüme sahip olmasıyla hayranlık uyandıran dalgalı saçlar için farklı kesim türleri mevcut. Bu yüzden de giyim ve yaşam tarzı göz önünde bulundurularak doğru saç kesim modelini seçmek büyük öneme sahip. Genelde spor kombinleri tercih edenler için dağınık dalgalı saçlar oldukça ideal. Aktif olarak iş dünyasında yer alan ve daha resmi kombinler yapanlar için de klasik dalgalı saçlar tercih edilebilir. Ayrıca küçük müdahalelerle yapılacak renk açma veya kapama uygulamalarıyla dalgalı saçlar daha da estetik hale getirilebilir.

 

İlginizi çekebilir; https://www.sacadair.com/curl-manifesto-serisi

Buzz Saç Modeli

 

Buzz saç modelleri de son yıllarda erkeklerin saç tercihleri arasında popüler. Kısa kesilmiş, hatta bazı yerleri kazınmış olan bu saç modeli ile yüz hatları ön plana çıkarılır. Genellikle makas kullanılmadan, tıraş makinesi ile yapılan buzz saç modelinin de farklı türleri bulunur. Yanları ince, tepeye doğru gidildikçe kalınlaşan saçlar; belirgin olarak kat kat kesilmiş saçlar; tamamen kazınmış saçlar ve şekilli olarak kazınmış saçlar en sık rastlanan buzz saç modelleri olarak ifade edilebilir. Ayrıca kişiye özel buzz saç tasarımları yaptırabilmek de mümkün. Önceleri asker tıraşı olarak bilinen ve genellikle hiçbir detaya sahip olmayan kısa saçlar da buzz saç trendinin ortaya çıkmasıyla birlikte popülerlik kazandı.

 

Doğal Dağınık Bırakılmış Saçlar

 

Her ne kadar trendler sürekli olarak değişiklik gösterse de doğallık her dönemin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Doğal ve dağınık saçlar da 2022 yılının erkek saç trendleri arasında yer alıyor. Ancak dağınık bırakılmış doğal saçlar denildiği zaman, akla özensiz ve bakımsız saçların gelmemesi gerekli. Zira saçların doğal görünümünü koruyabilmek de oldukça zor. Özellikle çevresel etkenlerden dolayı saçların yıpranması ve doğal görünümlerini kaybetmeleri olağan. Doğal saçları koruyabilmek ve dağınıklığı ile estetik bir görünüm elde edebilmek için, saç bakımlarının düzenli olarak yapılması gerekir. Diğer bir ifadeyle doğal dağınık saçlar, doğallıklarının korunabilmesi adına bakım gereksinimi en yüksek olan saç modelleridir.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.